کوه‌نوردان چه نکات بهداشتی را در حین صعود باید رعایت کنند؟
برای جلوگیری ازمسمومیت، کوه‌نوردان حین صعود مسائل بهداشتی را رعایت کنند تا دچار مشکل نشوند. 
رئیس انجمن پزشکی کوهستان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: مسمومیت از بیماری هایی است که در کوه‌نوردی وجود دارد چند عامل باعث این موضوع می شود و ورزشکاران (کوه‌نوردان) برای جلوگیری از این بیماری مسائلی همچون رعایت نکات بهداشتی را جدی بگیرند تا دچار مشکل نشوند.
 عدم رعایت مسائل بهداشتی یکی از عوامل مسمومیتهاست کوه‌نورد در زمان انجام این ورزش از آبهای جاری استفاده می کند که ممکن است فرد را دچار بیماری کند و رعایت نکردن مسائل بهداشتی فردی نیز باعث مسمومیت می شود هنگامی که کوهنورد اجابت مزاج می کنند ممکن است بهداشت دقیق رعایت نشود.
توصیه های بهداشتی را در ادامه مطلب بخوانید….

غذاهای کنسروی نیز باعث مسمویت می شود اگر این غذاها جوشانده نشود میکروبی در آن وجود دارد به نام بوتولیسم که در برخی مواقع فرد مسموم را می کشد.
 مسمومیتها باعث کم آبی و استفراغ و بی اشتهایی کوهنورد همراه باشد و این عامل می تواند در هنگام اجرای برنامه بروز حادثه کند.
غذاهای مانده نیز که سرشار از میکروبها هستند در مسمومیت کوه‌نورد دخیل هستند.
 زمانی که فرد مسموم شد هرچه سریعتر باید برنامه صعود متوقف و فرد به پایین منتقل شود، سپس به مکان درمانی انتقال داده شود تا پزشک اقدامات لازم را انجام دهد.
 توصیه ما به کوه‌نوردان این است که حتما مسائل بهداشتی را رعایت کنند با توجه به اینکه شرایط استانداردی برای حمل و نگهداری غذاها (به خصوص کنسروها) وجود ندارد حتما آنها در حرارت بالا بجوشانند تا میکروب ها کاملا از بین بروند از آب چشمه ها و استریل شده استفاده کنید از کلر نیز برای تصفیه استفاده شود از آبهای جاری هرگز استفاده نکنند که منشا بسیاری از بیماری هاست.
 رعایت نکات و مسائل بهداشتی برای همه کوه‌نوردان (مردم جامعه نیز از این قاعده مستثنی نیستند) الزامی است و اینکار باعث می شود که افراد بسیاری بیماری ها را نگیرند و به آن مبتلا نشوند.
منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *