بارش برف ارتفاعات «سبلان» را سفیدپوش کرد
بارش برف ارتفاعات سبلان را سفیدپوش کرد و بعد از ماه‌ها چشم‌ انتظاری به ساکنان این منطقه امیدواری داد تا حداقل در نیمه دوم سال بارش برف و باران خشکسالی نیمه اول سال را جبران کند.
این بارش برف که نویدی از فرا رسیدن روزهای سرد را می‌دهد، سبب شد تا عشایر کوچ‌روی منطقه حرکت خودشان را متوقف کنند تا در کوچ پاییزه آنها تأخیر و تعللی به وجود آید.
بر اثر بارش اولین برف پاییزی در سلسله کوه‌های سبلان، منطقه آی قار بیشترین بارش را شاهد بوده و همچنان در این منطقه بارش‌ها ادامه دارد.
با افت دما در روزهای گذشته و بارندگی‌هایی که در برخی از مناطق رخ داده، اداره‌کل هواشناسی استان اردبیل نیز اعلام کرد در روزهای آینده دمای هوا تعدیل شده و از شدت گرما کاسته می‌شود به حدی که در برخی از مناطق بارش‌های پراکنده برف دور از انتظار نیست.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد از روز دوشنبه با نفوذ یک سامانه فعال و قوی با منشأ دریای مدیترانه و همراهی آن با تغییرات فشار هوا، دمای هوا از روز سه‌شنبه تا آخر هفته جاری بین شش تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد و در اغلب مناطق استان آسمان پوشیده از ابر و گاهی مه‌آلود می‌شود.
با ورود این سامانه بارش به صورت باران متناوب و در ارتفاعات به ویژه کوه سبلان به صورت برف پیش‌بینی می‌شود و همچنین بادهای شدید مناطقی از استان را فرا می‌گیرد.
 منبع: فارس با تشکر از کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *