۲۲۰ سنگ‌نورد از ۱۴ کشور جهان در سومین دوره جشنواره بیستون حضور سنگ‌نوردان امریکایی و انگلیسی برای نخستین بار
نایب رییس سازمان صعودهای بلند اروپا از حضور ورزشکاران آمریکایی و انگلیسی در سومین جشنواره جهانی سنگ‌نوردی بیستون خبر داد. «ابراهیم نوتاش» گفت: این جشنواره که با حضور افزون بر ۲۲۰ سنگ‌نورد از ۱۴ کشور جهان برگزار می شود، از جشنواره های بزرگ و کم نظیر دنیا تلقی می شود و در کنار آن برنامه هایی مانند پرواز با پاراگلایدر با حضور ۲۰ نفر از ورزشکاران این رشته، حرکت بر روی طناب که ۱۲ تا ۱۶ ورزشکار برگزار می شود.
وی همچنین از انجام پروازهای خفاشی بر روی دیواره بیستون که با حضور هفت ورزشکار از جمله یک ورزشکار امریکایی و نیز رییس فدراسیون کوه‌نوردی انگلستان در حاشیه سومین جشنواره سنگ‌نوردی بیستون خبر داد.
«نوتاش» با بیان اینکه آشنایی شرکت کنندگان با فرهنگ و جاذبه های گردشگری استان کرمانشاه و کشورمان از اهداف این جشنواره است، افزود: در این راستا برنامه های خاصی تدارک دیده شده ولی آنچه قابل تامل است، رویکرد ضعیف رسانه های داخلی در این خصوص و انعکاس مناسب اخبار این جشنواره در رسانه های خارجی بوده است که انتظار داریم رسانه های کشورمان برای برگزاری این جشنواره سنگ تمام بگذارند.
وی از انعقاد قراردادی میان فدراسیون‌های ایران و فرانسه در راستای برگزاری جشنواره سوم سنگنوردی بیستون خبر داد و آن را دارای امتیازاتی مناسب برای کشورمان برشمرد.
نایب رییس سازمان صعودهای بلند اروپا با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی در حاشیه این جشنواره از سوی مربیان فرانسوی، افزود: تاکنون کلاس های متعددی در فرانسه برای ورزشکاران کرمانشاهی برگزار شده است و این رویه در جشنواره کرمانشاه هم تداوم می یابد.
 منبع: خبرگزاری ایرنا با تشکر از کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *