سومین جشنواره بین‌المللی سنگ‌نوردی «بیستون» مهرماه برگزار می‌شود
رئیس هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان کرمانشاه از برگزاری سومین دوره جشنواره بین‌المللی سنگ‌نوردی دیواره بیستون که بلندترین دیواره ایران است در مهرماه سال‌جاری خبر داد.
وی با اشاره به حضور ۱۰۰ شرکت کننده اروپایی در جشنواره سال گذشته اظهار کرد: شرکت کنندگان کشورهای اروپایی امسال بیش از دوره‌های گذشته حضور خواهند داشت.
به گفته مشتکوب، سهمیه حضور ورزشکار در این دوره برای هر استان چهار نفر بوده که تا قبل از زمان برگزاری از سوی هیئت‌های کوه‌نوردی استان‌ها اعلام می‌‌شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: تعمیرات دیواره بیستون از چهار ماه پیش به‌ منظور ایمن‌سازی این دیواره برای برگزاری جشنواره آغاز شده است.
«مشتکوب» برگزاری این جشنواره را یک رویکرد خوب برای سنگ‌نوردان استان کرمانشاه دانست و افزود: ورزشکاران کرمانشاهی می‌توانند با جدیدترین علم سنگ‌نوردی آشنا شوند و منبع درآمدی برای آن‌ها به واسطه حضور سنگ‌نوردان اروپایی خواهد شد.
وی برگزار کنندگان این جشنواره را فدراسیون کوه‌نوردی و اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه عنوان کرد.
«بهمن مشتکوب» هم‌چنین از اعزام ۲کوه‌نورد کرمانشاهی برای شرکت در کلاس‌های مربیگری کوهپایه درجه سه در استان زنجان خبر داد. وی ادامه داد: «جواد الماسی» و «محمد ملکی» امروز برای حضور در کلاس مربیگری کوهپایه عازم استان زنجان شدند.
  منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *