حوادث کوهنوردی
مرگ کوهنورد ۵۰ ساله در ارتفاعات کرکس
  بنابر گزارش های رسیده به انجمن پزشکی کوهستان ایران روز جمعه ۹۳/۰۳/۲۳ ساعت ۱۱ صبح یکی از کوهنوردان به نام سعید بهروز ازکاشان که به همراه تعدادی دیگر کوهنوردان از جبهه شمالی کرکس درحال صعود به قله بودند در اثر ادم مغزی جان خود را ازدست داد.
پس از اعلام این خبر از سوی هلال احمر نطنز ، سریعا تیم امداد گروه کوهنوردی شاهین نطنز به منطقه اعزام شد و پس از ساعت ها کوهنوردی سنگین خود را به مصدم رساندند که متاسفانه این کوهنورد ۵۰ ساله جان خود را از دست داده بود ، پس از آن با بسکت کردن جنازه پس از گذر از صخره های بسیار دشوار منطقه ( یکی از سخت ترین مسیرهای صعود به قله کرکس به علت شیب زیاد و صخره ای بودن مسیر ) ساعت ۲۱:۳۰ جنازه به مسئولین تحویل داده شد


حادثه سقوط کوهنورد تهرانی و مرگ در قله خرسنگ
 بنابر گزارش های رسیده مقارن ساعت ۱۱ صبح امروز ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۳ یکی از کوهنوردان تهرانی که جهت صعود قله خرسنگ در منطقه رودبار قصران عزیمت کرده بودند در نزدیکی قله و بعلت بی احتیاطی دچار سقوط شده و در دم جانسپرد.
این کوهنورد به نام “عادل صفری” که در ترکیب یک تیم شش نفره به منطقه رفته بود در ضلع شمال شرقی قله در ارتفاع ۴۰۰۰ متری در هنگام عبور از یک دهلیز برفی تعادل خود را از دست داد و به مسیر های فنی شمالی قله و در یک دهلیز سنگی سقوط کرد.
بلافاصله خبر فوق به کارگروه جستجو و نجات فدراسیون و همچنین نیرو های امدادی هلال احمر گزارش گردید و تیمی جهت کمک به حادثه فوق به منطقه اعزام گردید.
پی نوشت: با توجه به شرایط آب و هوایی عصر روز جمعه و نامتغیر بودن هوا تیم امداد و کوهنوردان اعزامی از طرف هبئت کوهنوردی شمیرانات و کوهنوردان شهر فشم به پایین برگشته تا عملیات کمک رسانی را در روز شنبه ۲۴ خرداد ماه به انجام برسانند.
منبع: انجمن پزشکی کوهستان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *