غارنوردی ایران ظرفیت جهانی دارد
مسوول غارنوردی فدراسیون کوه نوردی و صعود های ورزشی با بیان اینکه ایران در رشته غارنوردی از پتانسیل خوبی برخوردار است گفت: با تجربه اندوزی وکارهای تیمی می توانیم در جهان سرآمد باشیم .
ˈوحیدمصدریˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه فدراسیون کوه نوردی تیم داری نمی کند بلکه برای همه تیم های کوه نوردی و غارنوردی خدمات فنی ارائه می دهد، افزود:در حال حاضر دوره های سمینار آموزشی غار نوردی ،مربی گری درجه دو و سه نقشه برداری غار در سه سطح ،زمین شناسی غار ،پزشکی غار ،خواص غار وامداد و نجات غار برگزار می شود .
وی ادامه داد: در تقویم سال جاری ۱۶برنامه آموزشی ،باز آموزی ،دوره های بازنگری و ویرایش تدوین هشت دوره آموزش و شیوه نامه برای بانوان و آقایان در نظر گرفته شده است که در دوم تیر ماه تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
مصدری در ادامه به اولین دوره مربی گری درجه سه غار نوردی اشاره کرد و گفت: این دوره مربی گری ۱۰الی ۱۱خرداد ماه در غارهای ˈقلای چی ˈ بوکان انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: هم چنین  12  الی ۱۹ اردیبهشت ماه نیز دوره نظارت بر امداد و نجات در  ˈکتله خور زنجان ˈدر حال انجام می باشد.
 منبع: کلاغها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *