آخرین ضوابط و مقررات اجرایی درخصوص برگزاری و ارسال مدارک دوره‌های آموزشی

 بدین‌وسیله آخرین ضوابط و مقررات اجرایی درخصوص برگزاری و ارسال مدارک دوره‌های آموزشی به شرح زیر ابلاغ می‌شود.

۱ـ مطابق با ویرایش اخیر دستورالعمل و آیین‌نامه‌های اجرایی فدراسیون، مدارک کلیه دوره‌های آموزشی برگزارشده می‌بایست حداکثر ظرف ۳۰ روز توسط برگزارکننده (هیأت شهرستان، نهاد، سازمان، گروه کوهنوردی، مدرس و…) به هیأت استان تحویل گردد.
هیأت کوهنوردی استان، موظف به بررسی دقیق عملکرد مربیان و برگزارکنندگان با اعزام ناظر در مناطق آموزشی تعیین‌شده و ارزیابی کیفی دوره‌ها و انطباق آن با دستورالعتمل‌های جاری می‌باشد.
پس از تأیید دوره در مرحله بعد با تنظیم چک لیست (کنترل مدارک) کلیه اوراق را بازبینی نموده و بدون هیچ‌گونه نقص و کسری در مدارک به فدراسیون ارسال نماید.
مدت زمان تعیین‌شده جهت ارسال مدارک از هیأت‌های کوهنوردی استان به دبیرخانه فدراسیون نیز حداکثر ۳۰ روز می‌باشد.
بنابراین طبق آخرین تصمیم مأخوذه، مدت‌زمان ارسال مدارک از پایان دوره آموزشی تا تحویل به دبیرخانه فدراسیون مجموعاً دو ماه می‌باشد که شامل ۳۰ روز مهلت تحویل مدارک از طرف برگزارکننده به هیأت استان و ۳۰ روز ارسال آن از هیأت استان به فدراسیون می‌باشد. لذا هیأت استان از قبول مدارک دوره‌هایی که پس از ۳۰ روز به آن هیأت ارائه شده است قویاً خودداری نماید و همچنین زمان به گونه‌ای مدیریت شود که در هر صورت مدارک حداکثر تا دو ماه پس از پایان دوره به فدراسیون ارائه شود. این مدت (۲ ماه) حداکثر زمانی می‌‌باشد که مدارک پس از برگزاری دوره آموزشی می‌بایست جهت صدور احکام به فدراسیون ارسال شود و پس از این مدت به هیچ‌یک از مدارک ارسالی ترتیب اثر داده نخواهد شد. لذا مقتضی است مدارک در اسرع وقت به دبیرخانه فدراسیون ارسال گردد.
مجدداً تأکید می‌شود هیأت استان از ارسال مدارک دوره‌هایی که برخلاف ضوابط و آیین‌نامه‌های جاری برگزارشده و یا دارای نقص مدرک می‌باشند به فدراسیون خودداری کرده و در اجرای این وظیفه کوتاهی ننماید.
در پایان بار دیگر فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی مراتب امتنان خود را از کلیه رؤسای هیأت‌ها، سرپرستان دوره‌ها و به‌ویژه مربیان عزیزی که صادقانه و با وجدانی بیدار، مطابق با ضوابط جاری در رشد و تعالی کوهنوردان و جامعه کوهنوردی کشور تلاش می‌کنند، اعلام می‌دارد و به اطلاع می‌رساند که با تدابیر نظارتی در چند ماه اخیر، خوشبختانه اغلب دوره‌های آموزشی برگزارشده از سلامت و اعتبار آیین‌نامه‌ای برخوردار می‌باشند

منبع: فدراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *