رویدادهای سراسری کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی به مناسبت دهه فجر در «همدان»
رئیس فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی گفت: به مناسبت دهه فجر رویدادها و رقابت‌های کشوری شاخه‌های سنگ‌نوردی داخل سالن، یخ‌نوردی و صعود سراسری از اول اسفند امسال به مدت ۹روز در همدان برگزار می‌شود.
«رضا زارعی» با اشاره به برنامه‌های این فدراسیون برای روزهای باقی‌مانده سال جاری و همچنین سال جدید ابراز داشت: برنامه‌های متعددی برای سال جاری و سال آینده در دستور کار داریم.
وی با اعلام اینکه در رشته صعودهای ورزشی صاحب تیم‌های ملی هستیم، بیان داشت: در سال جاری تیم ملی سنگ‌نوردی کشورمان قهرمانی قاره آسیا را با تصاحب سه نشان طلا و سه مدال نقره و همچنین مدال طلای جام جهانی سرعت  از آن خود کرد و در شاخه یخ‌نوردی نیز در مسابقات آسیایی صاحب یک مدال نقره و دو برنز شدیم.
زارعی با اعلام اینکه در شاخه کوه‌نوردی نیز کوه‌نوردان کشورمان در سال جاری قلل مرتفعی را توانستند فتح کنند، اذعان داشت: در کمتر از دو ماه باقی‌مانده از سال جاری نیز برنامه‌های متعددی داریم که مهم‌ترین آن برگزاری رویدادهای دهه مبارک فجر به میزبانی استان همدان است.
رئیس فدراسیون تصریح کرد: این رویدادها در شاخه‌های سنگ‌نوردی داخل سالن، یخ‌نوردی و صعود سراسری کوه‌نوردان کشور است.
زارعی زمان برگزاری مسابقات کشوری جام فجر در همدان را از اول اسفند ماه سال جاری به مدت ۹ روز دانست.
وی با اشاره به برنامه‌های سال آینده فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی گفت: در سال ۹۳ برنامه‌ریزی مختلفی در شاخه‌های مختلف از جمله برنامه‌های فرهنگی، آموزشی، جستجو، امداد و نجات، دوره‌های متعدد کوه‌نوردی و برنامه‌های صعود در دستور کار قرار دارد.
 منبع: فارس با تشکر از کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *