زارعی: هر روز طلبکار جدیدی به فدراسیون کوه نوردی می آید
 هر روز طلبکار جدیدی به فدراسیون کوه نوردی می آید!
هزینه میزبانی مسابقات سنگ‌نوردی آسیا برابر با بودجه ۲ سال فدراسیون!
“رضا زارعی” روز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: فدراسیون دچار مشکلات شدید مالی است و هنوز بخش عمده ای از بدهی های این فدراسیون که از قبل به ارث رسیده، باقیمانده است.
وی ادامه داد: ما حتی برای برگزاری رقابت های دهه فجر با مشکل مالی روبه رو هستیم؛ زیرا حجم بدهی های فدراسیون بسیار زیاد است و هر روز یک نفر جدید با رسید های خود وارد فدراسیون می شود و هیچ پولی برای ما باقی نمی ماند. 
وی تاکید کرد:درحال حاضر ۱۵۰ میلیون بدهی روی دست فدراسیون قرار دارد که بیشتر آن مربوط به مسابقات سنگنوردی آسیا در ایران است که باید بدانید در آن مسابقات به اندازه بودجه ۲ سال فدراسیون هزینه شده است.
“زارعی” افزود: البته این بدهی ها ثابت نیست چراکه هر روز یک طلبکار پیدا می شود. وی خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان دست روی دست نخواهیم گذاشت و به خوبی می دانیم که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان در کنار ما خواهند بود.
“زارعی” ادامه داد: شعاعی هم برای فدراسیون کوه نوردی زحمات زیادی کشید اما شاید به خاطر اینکه مدت زیادی سرپرست فدراسیون بود انگیزه های خود را از دست داده بود.
وی ادامه داد: سعی خواهیم کرد در این مدت عملکرد خوبی داشته باشیم و با قدرت به پیشرفت کوه نوردی کشور کمک کنیم. به طور مثال در حال حاضر سه سال است که در ایران مسابقات یخ نوردی برگزار نمی شود و می خواهیم مجددا این مسابقات را برگزار کنیم تا قهرمانان این رشته مشخص شوند.
“زارعی” خاطرنشان کرد: همچنین قصد داریم مسابقات کوره نوردی که زیر نظر فدراسیون جهانی برگزار می شود را مجددا در ایران راه اندازی کنیم.
وی در ادامه تصریح کرد: دیگر اهداف ما در فدراسیون قوی تر کردن کمیته آموزش و همچنین فعال سازی کمیته جست و جو نجات است. این بخش برای برای فدراسیون اهمیت فراوانی داشت و متاسفانه در این سال ها هیچ کس به این بخش به خاطر بحث حقوقی ورود نکرده بود.
رییس فدراسیون کوه نوردی با اشاره به مشکلات پیش روی هیمالیا نوردان، گفت:به طور حتم هیمالیا همیشه خطرات خود را دارد اما به طور حتم می توان با آموزش های صحیح خطرات آن را کاهش دهیم. باید آموزش های صحیح را به هیمالیا نوردان بدهیم تا مشکلی به وجود نیاید.
وی اظهار داشت: هیچ گاه نمی خواهیم در هیمالیا نوردی اقدام به تیم داری کنیم اما مطمئن باشید همیشه از آنها حمایت خواهیم کرد. باید اعزام های ما قانونمند شود و کسانی بروند که دوره های لازم را دیده باشند.
“زارعی” خاطرنشان کرد: همه ما مقابل افرادی که در هیمالیا دچار مشکل می شوند مسئول هستیم. متاسفانه فدراسیون قبلا بحث مجوز را برای این نفرات مطرح می کرد اما من معتقدم که باید اعزام به شکل اصولی صورت گیرد.
وی اظهار داشت: باید ارتباط ما با بچه ها نزدیک تر باشد و همه آنها به کار های فدراسیون ورود کنند. باید بدانیم حتی اگر برای این بچه ها در صورت نداشتن مجوز هم مشکلی پیش بیاید ما مقصر خواهیم بود.
“زارعی” در رابطه با نظارت فدراسیون در عملکرد باشگاه ها، گفت: متاسفانه باشگاه ها مجوز خود را از اداره کل ورزش و جوانان استان ها می گیرند و به همین دلیل ما هیچ نظارتی در صدور مجوز های آنها نداریم. از اداره کل ها می خواهیم با ما هماهنگ تر باشند چون عملکرد باشگاه ها برای ما بسیار با اهمیت خواهد بود.
وی با اشاره به مشکل اصلی فدراسیون کوه نوردی، گفت: یکی از بزرگترین مشکلات فدراسیون کوه نوردی نداشتن امکانات به خصوص کمپ اختصاصی است.
“زارعی” خاطرنشان کرد: در دیدار با وزیر هم این مسایل را عنوان کردیم که خوشبختانه وزیر هم قول هایی را داد.
منبع: کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *