آقای رضا زارعی به ریاست فدراسیون کوهنوردی انتخاب گردید
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مجمع انتخاباتی فدراسیون کوهنوردی از ساعت ۹:۳۰ امروز (سه‌شنبه) با حضور ۱۱ کاندیدا برگزار شد و شعاعی که سرپرستی این فدراسیون را برعهده داشت به دلیل بازنشسته بودن نتوانست مجوز حضور در انتخابات را بگیرد.
در ابتدای رقابت برای احراز پست ریاست، رضا زارعی و مهدی داورپور هر کدام به ترتیب ۱۹ و ۱۲ رأی را به خود اختصاص دادند تا انتخابات به دور دوم کشیده شود که در نهایت هم زارعی با ۲۹ رأی موفق شد به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شود.
داورپور هم حائز ۱۰ رای شد. این در حالی بود که نیکخواه و وکیلی دو کاندید دیگر نیز از شرکت در انتخابات انصراف دادند.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رضا زارعی پس از انتخابش به عنوان رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در نشست خبری اظهار داشت: امیدوارم هیچ گاه رسانه‌ها کوهنوردی را تنها نگذارند، ما نیازمند نقدهای شما هستیم. خودم با قلم آشنا بودم و یکی از افتخاراتم حضور در کاره‌های فرهنگی بوده است. ارتباط با رسانه‌ها قطعا به خروج کوهنوردی از سقوط منجر خواهد شد.
وی در مورد همکارانش در فدراسیون عنوان کرد: کاری که در نظر گرفتیم دو سه نفر آنها از همین کاندیدهایی که در انتخابات بودند هستند که پیشتر نیز در این خصوص با آنها صحبت کرده بودم. شخصا تمایل دارم که تغییراتی در کارگروه‌های فدراسیون انجام دهم تا هوای تازه‌ای وارد فدراسیون شود.
رئیس فدراسیون کوهنوردی در خصوص برگزاری انتخابات گفت: پیش از اینکه مجامع انتخاباتی برگزار شود وزارت ورزش هم گفته بود که دخالتی در انتخابات ندارد که همین اتفاق نیز افتاد. به نظر من اگر وارد حاشیه‌ها شویم ممکن است از مسیر اصلی دور شویم. من از این بابت خوشحالم که همه کاندیدهایی که برای حضور در انتخابات ثبت‌نام کرده بودند از جامعه کوهنوردی بودند که این مایه خوشحالی و خرسندی است.
زارعی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، در مورد اینکه صدور مجوزها برای صعودهای ورزشی چگونه خواهد بود، عنوان کرد: این کار بر اساس تجربیات خواهد بود. کوهنوردان ما قابلیت‌های خود را نشان دادند البته ما برای صدور مجوزها فاکتورهایی را در نظر داریم که در آینده اعلام خواهیم کرد. قطعا بدون نگاه به گروه و حزب و باشگاه‌ها همه می‌توانند از مجوزها استفاده کنند.
رئیس جدید فدراسیون کوهنوردی در پایان عنوان کرد: سعی می‌کنیم درهای فدراسیون را به روی جامعه کوهنوردی بازتر کنیم. از همه کوهنوردان حمایت می‌کنیم حتی با یک نامه در آینده برنامه‌‌های کلی‌ام را اعلام خواهم کرد و امیدوارم وزارت ورزش و جوانان نیز از این رشته حمایت‌های لازم را داشته باشد.
به گزارش فارس، زارعی پس از کسب آرای لازم برای ریاست فدراسیون در مشهد اظهار داشت: این اعتماد شما باعث افتخار من است بیش از ۲۰ سال است که خاک کوه‌های ایران را خورده‌ام. من دوست دارم پیش از اینکه رئیس فدراسیون باشم به عنوان یک خادم به جامعه کوهنوردی خدمت کنم شما اعضای مجمع هم دعا کنید که اسیر کبر و غرور نشوم و این مسئولیت را به نحو احسن به سرانجام برسانم.
وی عنوان کرد: امیدوارم آنقدر خوب کار کنم تا شمایی که به من رای داده‌اید از این رای به خود ببالید. باز هم تأکید می‌کنم درهای فدراسیون را بازتر می‌کنم تا همه منتقدان همراه ما باشند.
منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *