از ابتدای پائیز؛ مصدومیت ۱۲۳ کوه‌نورد در ارتفاعات کوهستانی!
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: از ابتدای فصل پاییز تاکنون ۱۲۳ کوه‌نورد در ارتفاعات کوهستانی سراسر کشور مصدوم شدند که ۸۰ نفر از آنان با استفاده از تکنیک‌های نجات فنی از ارتفاعات معلق نجات یافتند.
به گزارش خبرگزاری مهر، «حیدر حیدری» افزود: این حوادث کوهستان به ترتیب ۱۷ مورد در استان تهران، ۱۶ حادثه در استان اصفهان، ۱۱ مورد در استان مازندران و ۷۹ حادثه در سایر استان‌های کشور ثبت و گزارش شده است.
وی گفت: در اجرای عملیات امدارسانی به کوه‌نوردان مصدوم، ۸۰ نفر از آنان با استفاده از تکنیک های نجات فنی از ارتفاعات معلق نجات یافتند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: این شمار کوهنورد به دلیل به همراه نداشتن تجهیزات مناسب کوه‌نوردی و بی‌توجهی به شرایط جوی و اقلیمی مناطق کوهستانی در ارتفاعات دچار مصدومیت شده اند.
«حیدری» توضیح داد: ۹۰ درصد از حوادث به وقوع پیوسته در کوهستان به دلیل نبود ایمنی برای کوه‌نوردان در این مناطق رخ داده است.
وی افزود: نصب علائم و هشدارها در کوهستان به فاصله هر ۵۰ یا ۱۰۰ متر می تواند در هدایت کوه‌نوردان و کوه‌پیمایان موثر باشد.
«حیدری» از همه کوه‌نوردان اعزامی به مناطق کوهستانی خواست هنگام صعود به مناطق کوهستانی ضمن به همراه داشتن پوشاک کافی و مناسب فصل و همچنین آگاهی از وضعیت آب و هوایی مناطق صعود، از مسیرهای مشخص برای صعود و فرود به ارتفاعات کوهستانی استفاده کنند.
 منبع: خبرگزاری مهر باتشکر از کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *