صعود کوه‌نوردان «نابینای» سنندج به قله «عاشقان»
بنا بر گزارش هیئت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان شهرستان سنندج؛ بار دیگر نابینایان سنندج با صعود به قله «عاشقان» فعل خواستن را به توانستن تبدیل نمودند.
تعداد ۹ نفر از نابینایان عضو گروه کوه‌نوردی “عصای سفید کردستان” با همراهی ۱۶نفراز هم‌نوردان بینا صبح روز جمعه ۳ آبان با یکدستگاه مینی بوس اجاره ای ویکدستگاه وانت نیسان متعلق به یکی از اعضاء گروه راهی روستای “کرجو” در حومه سنندج شدیم. ….. 

در ساعت هفت و نیم صبح با هوای نسبتا” سرد پائیزی حرکت به سمت قله را آغاز نمودیم.پس از یک‌ساعت و نیم در محل یکی از چشمه های مسیر برای صرف صبحانه توقفی نیم ساعته داشتیم ودر نهایت تمام اعضاء گروه علیرغم آنکه تعدادی از آنان برای اولین بار بود که در برنامه‌های کوه‌نوردی شرکت  می کردند رأس ساعت ۱۲ ظهر به قله۲۶۰۰ متری عاشقان صعود نمایند. نشاط این صعود با هنرمندی آواز حامد محمدی و نی‌نوازی عادل پرویزی که از اعضاء نابینای گروه می باشند دو چندان گردید. در ساعت ۳ بعد از ظهر در محل چشمه ای که برای صبحانه توقف کرده بودیم مجددا” برای صرف ناهار توقفی یک‌ساعته داشتیم و بالاخره در ساعت ۵ بعدازظهر برای برگشت به سنندج سوار مینی بوس شدیم.
اعضای نابینای گروه خانمها ۱- کژال بهمنی ۲- الهام بهمنی ۳- شهلا عبدی ۴- فروزان بهرامی  5- مریم عباسی و آقایان ۱- عادل پرویزی ۲- حامد محمدی ۳- شجاع شیخله ۴- سیامک خسروی (کم بینا) 
ارسال خبر: خالد اسعدی
سرپرست گروه کوه‌نوردی عصای سفید کردستان
و رئیس هیأت ورزشهای نابینایان و کم بینایان شهرستان سنندج
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *