مفقودین سبلان در سرعین پیدا شدند
خوشبختانه بعد از گذشت حدود ۱۴ساعت از مفقود شدن ۲ کوه‌نورد کرمانی که در تاریکی شب و در اطراف قله «سبلان» مسیر را گم کرده بودند، در شهر «سرعین» پیدا شدند.
«ایرج آقایی» رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان «مشگین‌شهر» در این‌باره گفت: این ۲کوه‌نورد که در تاریکی شب اقدام به صعود به قله سبلان کرده بودند به دلیل گم کردن مسیر اصلی و به دلیل نبود روشنایی مشخص در اطراف قله «سبلان» با مشاهده روشنایی شهر «سرعین» به آن سمت رفته و شب را در منطقه «آلوارس» سپری کرده‌اند.
وی ادامه داد: ما در دقایق اولیه پس از اطلاع از این موضوع با ارسال چند اکیپ از شهرستان «مشگین‌شهر» به جستجوی این افراد پرداختیم به طوری که ۲ اکیپ نیز از شهر «سرعین» و از منطقه «آلوارس» اعزام شده بودند که لحظاتی بعد با خبر شدیم که این ۲ کوه‌نورد کرمانی در شهر «سرعین» پیدا شده‌اند.
این مسئول یادآور شد: بر اساس گزارشات دریافتی حال عمومی این افراد مساعد است.
همچنین مسئول تربیت بدنی شهرستان «سرعین» نیز با تایید این خبر گفت: این ۲ کوه‌نورد که از گروه خود جدا شده بودند و مسیر را به اشتباه و خطا رفته بودند سر از «آلوارس» سرعین در‌آوردند.
«اکبر عبدلی» تصریح کرد: در حال حاضر این ۲ کوه‌نورد در صحت و سلامت کامل به سر می‌برند و ما پذیرای آن‌ها هستیم تا به گروه خود بپیوندند.
منبع:فارس با تشکر از کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *