حادثه تاسف بار در علم کوه( گرده آلمانها)
 بنابه گزارشهای رسیده یکی از کوهنوردان استان بوشهر و شهر برازجان بنام آقای “مجید مهاجری” حدود ساعت ۱۳ روز گذشته (پنج شنبه ۲۴ مردادماه ۱۳۹۲) در اثر سقوط در مسیر گرده آلمانها و زیر سنگ سماور جان خود را از دست داده است. وی بهمراه برادر خود در یک تیم ۶ نفره در حال صعود از گرده آلمانها بوده است.
این حادثه در حین صعود از مسیر گرده آلمانها اتفاق افتاده و فرد سقوط کرده به میزان ۵۰ متر به پایین پرت شده و در حین سقوط در قسمتهایی از دیواره غربی و یخچال اسپیلت گیر کرده و موقعیت وی هنوز مشخص نمی باشد. در ابتدا تصور می شد وی به دره یخچال اسپیلت (یخچال غربی علم کوه) سقوط کرده باشد. تیم های حاضر در منطقه مشغول جستجو برای یافتن پیکر فرد صدمه دیده می باشند.
طی تماسی که با واحد امداد و نجات کوهستان هلال احمر نیز گرفته شده با توجه به احتمال زیاد فوت فرد حادثه دیده اعزام هلی کوپتر منتفی است.
علت سقوط بی احتیاطی در استفاده از طناب های پوسیده پلاستیکی بجامانده از سالهای قبل بوده که فرد حادثه دیده طناب پروسیک خود را به این طناب پوسیده جهت حمایت زده بوده است. تیم مزبور به سرپرستی آقای کلانتری از کوهنوردان استان بوشهر به منطقه اعزام شده بودند.
تلاش می شود با استفاده از حضور سایر کوهنوردان حاضر در منطقه از جمله یک تیم ۵۰ نفر از کوهنوردان “گروه کوهنوردی همت شمیران” و تیم خانه کوهنوردان تهران برای جستجو و احتمالا پایین آوردن پیکر فرد حادثه دیده استفاده شود. تعداد بسیار زیادی از کوهنوردان در منطقه علم کوه حضور دارند.
منبع: انجمن پزشکی کوهستان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *