برخورد با تخلفات آیین‌نامه‌ای برگزارکنندگان دوره‌های آموزشی لغو مجوز متخلفین
فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی با صدور بخش‌نامه‌ای اعلام کرد؛ پیرو ارزیابی اخیر دوره‌های آموزشی کوه‌نوردی که در سطح کشور برگزار گردیده، متأسفانه تخلفات آیین‌نامه‌ای بی‌شماری از سوی برگزارکنندگان، هیئت‌ها و مدرسین مشاهده شده است.
بی‌تردید عدم آشنایی کامل به دستورالعمل‌های جاری فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی، سهل‌انگاری در امر خطیر آموزش و تعهدناپذیری برخی افراد به اخلاق حرفه‌ای، صدمات جدّی بر پیکره‌ جامعه کوه‌نوردی وارد خواهد کرد.
متعاقب این پیامد فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی به‌محض احراز تخلف از سوی هیئت، گروه و یا مدرسین دوره اقدام به ارسال اخطار به متخلفین و درج در سوابق کوه‌نوردی نموده و در صورت تکرار اقدام به لغو مجوز آموزش به صورت موقت یا دائم می‌نماید. همچنین در صورت احراز تخلف از سوی هیئت‌ها، گروه‌ها و باشگاه‌ها به همین طریق متناسب با جایگاه و میزان تخلف آنان برخورد خواهد شد. ضمناً کلیه دوره‌هایی که به‌واسطه تخلفات آیین‌نامه‌ای به هیئت‌ها عودت می‌گردند می‌بایست مجدداً توسط مدرسین همان دوره‌ها با نظارت دقیق هیئت‌، مطابق با ضوابط برگزاری آن دوره و بدون اخذ هرگونه دستمزد دوباره از کارآموزان زیان‌دیده برگزار گردد.
شایان ذکر است؛ برگزاری مجدد دوره باید در شرایط و فصل مناسب در اولین فرصت اجرا شود.
توجه: 
* در صورتی که عودت دوره به دلیل استفاده از مربیان فاقد بازآموزی باشد، در دوره ی مجدد مربی یا مربیان مذکور مجاز به تدریس نبوده و این افراد باید دستمزد مربیان مجاز جهت دوره مجدد را پرداخت نمایند.
* کلیه هیئت‌ها موظفند با ثبت دقیق هریک از دوره‌های عودت‌شده اجرای مجدد آن را از سوی مربیان پیگیری و نتیجه را به فدراسیون اعلام نمایند. عدم اجرای دوره موجب تضییع حقوق کارآموزان شده و تخلف هیئت به حساب می‌آید زیرا منشاء تخلف؛ عدم نظارت صحیح هیئت‌ها بر روند دوره‌های آموزشی است.
فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی مراتب سپاس و امتنان خود را از هیئت‌ها، گروه‌ها، باشگاه و به‌ویژه مربیان شایسته، متعهد و دلسوز که با وجدانی آگاه در توسعه و ارتقاء کوه‌نوردی کشور تلاش می‌نمایند اعلام می‌دارد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *