شیشاپانگما ، هدف بعدی عظیم قیچی ساز
‘عظیم قیچی ساز’ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ا‌ظهار کرد: قله ۸۰۱۳ متری ‘شیشا پانگما’ در تبت چین، دوازدهمین قله بالای هشت هزار متری جهان خواهد بود که پاییز امسال به آن صعود خواهم کرد.
قیچی ساز گفت: قصد دارد به عنوان اولین کوه نورد ایرانی در باشگاه ۱۴ تایی های دنیا نامش ثبت شود. وی در مورد صعودهای قبلی خود اظهار کرد: با حمایت مسوولان شهرداری تبریز، ۱۱ قله از ۱۴ قله بالای هشت هزار متر جهان را فتح کرده ام و امیدوارم با فتح سه قله دیگر، برای کوه نوردی کشور افتخارآفرینی کنم.
قیچی ساز گفت: سخت ترین و خطرناک ترین صعودی که تاکنون داشته ام، صعود به قله ‘آناپورنا’ در سال گذشته بود و این قله به دلیل بالا بودن میزان تلفات کوه نوردان در آن، یکی از قله های سخت برای فتح کردن است.
وی در خصوص حمایت مسوولان ورزشی از وی اظهار کرد: هر ورزشکاری در ایران اگر بخواهد موفق شود نباید از هیچ کسی انتظاری داشته باشد و باید در آرامش به کار خود ادامه دهد.
این کوه نورد تبریزی تاکنون موفق به فتح قله های اورست در سال ۲۰۰۵، برودپیک در سال ۲۰۰۸، دائولاگیری و نانگا پاربات در ۲۰۱۰، کانچن چونگا، گاشربروم یک و دو در ۲۰۱۱ ، آناپورنا و کی ۲ در  ۲۰۱۲ و ماناسلو و ماکالو در سال ۲۰۱۳ شده است.
قیچی ساز در صورت فتح سه قله دیگر به نام های ‘شیشا پانگما’، ‘لوتسه’ و ‘چوآیو’ به عنوان اولین کوه نورد ایرانی نامش را در باشگاه ۱۴ تایی های دنیا ثبت خواهد کرد.
 ایرنا با تشکر از کلاغها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *