صعود مشترک کانون کوهنوردان کردستان به قله سهیل(دالاخانی)
بمناسبت بیست ویکمین برنامه مشترک کانون کوهنوردان کردستان با چند گروه خارج از استان  صعود مشترکی به قله سهیل (دالاخانی)در شهرستان سنقر انجام گرفت.
این صعود مشترک با شعار حفظ  محیط زیست و فرهنگ بومی محلی و همچنین گرامیداشت دومین سالگرد صعود حمید دهقان به قله اورست، بود. 
در این صعود ۴ نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر شرکت نمودند.
گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانید……. 


اعضای هیئت و گروه قاجر در قله سهیل
نفرات از راست: علی الیاسی، عبدالله سنگین آبادی، طیب صالحی، شهرام نعمتی

گزارش صعود به قله سهیل 

طبق هماهنگی قبلی آقای حقیقیان مدیر عامل کانون کوهنوردان کردستان با هیئت کوهنوردی قروه مبنی بر بیست ویکمین برنامه مشترک کانون کوهنوردان کردستان و چند گروه خارج از استان جهت صعود به مرتفع ترین قله شاهو (حوی خانی) با شعارحفظ محیط زیست و فرهنگ بومی محلی و گرامیداشت دومین سالگرد صعود همنورد حمید دهقان به قله اورست بعلت مخالفت استانداری در خصوص عدم امنیت منطقه ، به دالاخانی قله سهیل در شهرستان سنقر تغییر یافت.
  چهار نفر از همنوردان اعلام آمادگی نموده و با هماهنگی کانون قرار شد عصر روز پنج شنبه مورخه ۹۲/۳/۲ در روستای حسین آباد(ضلع شمالی دالاخانی) حضور بهم رسانیم .
 ساعت ۱۸ به روستای فوق رسیدیم که تعداد ۹ نفر از کوهنوردان گروه اوراز کامیاران نیز در آنجا حضور داشتند ساعت ۱۹ بود که بقیه همنوردان کردستان رسیدند که پس از برپائی کمپ در محل درختان سرو که دارای چشمه نیز بود کلیه کوهنوردان جمع شده و توسط آقای حقیقیان توضیحات کاملی در خصوص تغییر برنامه و هدف از اجرای این چنین برنامه ها(یکپارچگی و همدلی کوهنوردان استان و سایر گروههای سطح کشور) و همچنین برنامه صعود را توضیحاتی را دادند.
 
محل کمپ
در ادامه برنامه از آقایان دهقان فاتح بام دنیا (اورست) ، پیشکسوت کوهنوردی کرمانشاه آقای باقر عیوضی ، شهرام نعمتی به نمایندگی از طرف شهرستانهای استان نیز جهت ارائه نظراتشان دعوت بعمل آمد در خاتمه به تعدادی از پیشکسوتان و نماینده گروه های شرکت کننده لوح تقدیر اهداء شد.
مورخه ۹۲/۳/۳ ساعت ۵ از خواب بلند شده بعد از صرف صبحانه و جمع کردن چادرها با کوله سبک راس ساعت ۶:۴۵ همه در یک ستون بطرف قله سهیل حرکت نمودیم در ساعت ۱۰:۲۰ به پناهگاه رسیدیم.
 
 
البته  از شهرهای اطراف به انجا نیز آمده بودند و محوطه مملو از کوهنوردان خانم و آقا بود پس از دقایقی استراحت بطرف قله حرکت و پس از ساعتی همگی در قله تجمع کرده و با انداختن عکس یادگاری و آرزوی صعود موفق دیگری بطرف پناهگاه حرکت و در آنجا پس از صرف نهار بطرف روستا حرکت نمودیم که در ساعت ۱۷ به پائین رسیدیم.
در خاتمه جا دارد از کلیه دست اندر کاران کانون کوهنوردان کردستان بخصوص آقای حقیقیان تشکر و قدردانی نمود که باعث و بانی تمرکز کوهنوردان استان در فصل زیبای بهار شدند.
گزارش از: شهرام نعمتی

تاریخ اجرای برنامه: ۲و۳ خرداد ۱۳۹۲
شرکت کنندگان آقا: طیب صالحی، عبداله سنگین آبادی، علی الیاسی، شهرام نعمتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *