ثبت نقاشی کوه‌ها بر روی «تمبر»
یک نقاشی از نقاشی‌های «جورجیا اوکیف» نقاش مشهور آمریکایی به صورت تمبر منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از برادوی وورد، این نقاشی «جورجیا اوکیف» از کوهستان‌های «خمز» در «نیومکزیکو» کشیده شده است.
این تابلو که چشم‌اندازی از نیومکزیکو را ارایه می‌کند و متعلق به سال ۱۹۳۰ است، یکی از ۱۲ اثر هنری است که به صورت تمبر منتشر شده‌اند. این مجموعه ۱۲ تایی ارایه‌کننده هنر مدرن آمریکا و به مناسبت صدمین سال برپایی “آرموری شو” که یک نمایشگاه بین‌المللی بود و سال ۱۹۱۳ در نیویورک برگزار شد، منتشر شده است.
این انتخاب از سوی یک گروه ۱۲ نفره انجام شده و شامل آثاری از استوارت دیویس، چارلز دموت، ایرون داگلاس، آرتور داو، مارسل دوشامپ، مارسدن هارتلی ، جان مارین و جورجیا اوکیف است. این مجموعه با عنوان “هنر مدرن در آمریکا ۱۹۳۱-۱۹۱۳ ” منتشر شده است.
«جورجیا اوکیف» متولد ۱۸۸۷، در سال ۱۹۱۵ به عنوان یکی از پیشگامان نقاشی آبستره آمریکا شناخته شد اما بعد به سبکی فیگوراتیوتر روی آورد و شروع به کشیدن گل‌ها و یا سوژه‌هایی با موضوع معماری کرد. در ۱۹۲۹ «اوکیف» برای پیدا کردن ایده‌های جدیدی برای نقاشی‌هایش سفری به «نیومکزیکو» داشت و از این سفر تحت‌تأثیر محیط و طبیعت منطقه به کشیدن آثار متعددی پرداخت. او در ۹۸ سالگی در همین منطقه درگذشت.
منبع: کوه نوشت
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *