میزبانی مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا؛ نیازمند بیش از ۳ میلیارد ریال اعتبار!
به گزارش ایرنا: بنا به اعلام فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی، به دنبال برگزاری موفق مسابقه‌های سنگ‌نوردی قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در سال گذشته به میزبانی استان همدان و اعلام آمادگی برای برگزاری مسابقه های سنگ‌نوردی داخل سالن قهرمانی بزرگسالان آسیا، استان همدان از سوی فدراسیون بین المللی کوه‌نوردی و سنگنوردی به عنوان میزبان بیست و یکمین دوره این مسابقه ها در سال ۲۰۱۳ انتخاب شد.
در این مسابقه ها که طبق تقویم اجرایی کنفدراسیون کوه‌نوردی و سنگ‌نوردی آسیا با شرکت سنگ‌نوردان قاره کهن در هر دو قسمت مردان و زنان در روزهای اول تا سوم خرداد ماه برگزار خواهد شد، علاوه بر رقابت ورزشکاران در رشته های سختی، سرعت و بلدرینگ، در قسمت مجموع نیز به نفرات برتر جام قهرمانی اهدا می‌شود.
“محمود شعاعی” سرپرست فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی کشور، روز پنجشنبه به همراه هیئت اجرایی این فدراسیون به شهر همدان سفر کرد و در نشست با “علی محمد آزاد” استاندار همدان و “عبدی افتخاری” مدیرکل اداره ورزش و جوانان این استان در مورد شرایط میزبانی این رقابت ها به بحث و بررسی پرداخت.
هم اکنون سالن سنگ‌نوردی زنده یاد “میرزاجانی” شهر همدان با امکانات پیشرفته، به عنوان بزرگترین و مجهزترین سالن سنگ‌نوردی خاورمیانه به شمار می‌رود و این تجهیزات مدرن و پیشرفته باعث شد کنفدراسیون کوه‌نوردی و سنگ‌نوردی آسیا، نظر مثبت به میزبانی های همدان داشته باشد.
مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان همدان در خصوص نشست با سرپرست فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی گفت: هر دو طرف نظرات و پیشنهادات خود را ارایه دادند اما میزبانی همدان با شرایطی که فدراسیون مطرح کرد، امکان پذیر نیست!
“عبدی افتخاری” در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری رقابت های سنگ‌نوردی قهرمانی بزرگسالان آسیا، بیش از ۳ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و پرداخت تمامی این هزینه ها از عهده استان همدان خارج است.
وی بیان داشت: فدراسیون کوه‌نوردی، خواستار تقبل صددرصد هزینه‌ها از سوی مسوولان استان همدان است اما با وجود مشکلات مالی، حاضر به قبول حداکثر ۵۰ درصد از هزینه‌های این مسابقات شده‌ایم.
“افتخاری” بیان داشت: استاندار همدان، آمادگی لازم را برای برگزاری این رقابت ها به سرپرست فدراسیون کوه‌نوردی اعلام کرده و حمایت های لازم نیز در صورت توافق با فدراسیون کوه‌نوردی انجام می‌شود.
وی یادآور شد: فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی قرار است تا روز دوشنبه هفته آینده، نظر قطعی خود را اعلام کند و اگر به توافق لازم برسیم، از هم اکنون مقدمات میزبانی را مهیا می کنیم.
 منبع: کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *