«ایران» تنها کشور با دو نماینده در تصمیم‌گیری‌های هیئت رییسه سنگ‌نوردی آسیا
“محمد فهیمی”  رئیس کارگروه روابط بین الملل فدراسیون در گفت‌وگو با  پایگاه خبری فدراسیون؛ گزارشی از برگزاری مجمع عمومی فدراسیون جهانی سنگ‌نوردی که اخیراً در “شانگهای” چین برگزار شد ارائه کرد.
وی یکی از مهمترین بخش‌های هشتمین مجمع عمومی IFSC  را انتخاب رئیس جدید و سایر اعضای هیئت رئیسه‌ی فدراسیون جهانی برای چهار سال آینده برشمرد و افزود؛ در این نشست که ۸۱ فدراسیون عضو از جمله “ایران” شرکت داشتند، “مارکو اسکولاریس” بار دیگر سکان ریاست فدراسیون جهانی را بر عهده گرفت.
“فهیمی” افزود: هم‌چنین اعضای هیئت رئیسه نیز به این شرح انتخاب شدند: -رییس: آقای “مارکو اسکولاریس” ازایتالیا (ابقا شد)، دبیر کل: خانم  “دبرا گاریچ” از امریکا (در دوره گذشته، مسئول امور مالی و خزانه دار فدراسیون جهانی بود)، نایب رییس، رسانه و ارتباطات: آقای “لی ژیشین” از چین (در دوره گذشته، رییس فدراسیون سنگنوردی آسیا بود)، نایب رییس، امور مالی و خزانه دار: آقای “پییر پایلسون” از فرانسه (در دوره گذشته دبیر کل فدراسیون جهانی بود) و نایب رئیس، ورزش و مسابقات: آقای “هلموت کنابل” از آلمان (ابقا شد).
” فهیمی” گفت: “مارکو اسکولاریس” با شرکت در نشست خبری، با اشاره به حضور ۸۱ فدراسیون عضو در هشتمین مجمع عمومی فدراسیون جهانی در “شانگهای”، این امر را نشانه ی فراگیر بودن و محبوبیت سنگ‌نوردی در جهان دانست. او با ذکر این نکته که سنگ‌نوردی به خودی خود یک ورزش مستقل و جدید است و شاخه ای از هیچ ورزش المپیکی دیگری نیست، شانس سنگ‌نوردی را برای حضور در رقابت‌های المپیک زیاد دانست.
رئیس کارگروه روابط بین‌الملل فدراسیون خاطرنشان کرد؛ همزمان با مجمع عمومی فدراسیون جهانی، مجمع عمومی فدراسیون آسیایی هم برگزار شد که یکی از مهمترین بخش های این مجمع نیز، انتخاب رئیس جدید و سایر اعضای هیئت رئیسه‌ی فدراسیون سنگ‌نوردی آسیا برای چهار سال آینده بود.
وی افزود: پس از کناره‌گیری رئیس سابق فدراسیون سنگ‌نوردی آسیا،  “لی ژیشین” از چین، برای عضویت درهیئت رییسه فدراسیون جهانی، “آنتونی سی”، به اتفاق آرا به ریاست فدراسیون سنگ‌نوردی آسیا برگزیده شد. هم‌چنین در این انتخابات، “دینگ  شیائو هووا”  از چین به سمت دبیرکلی فدراسیون آسیایی انتخاب شد.
 “فهیمی” با اشاره به این‌که خود نیز در سمت نایب رئیسی منطقه‌ی غرب آسیا ابقاء شد، گفت: “بابک ضیا”  هم به عضویت کارگروه ورزش فدراسیون سنگ‌نوردی آسیا درآمد و اعضای هیئت رئیسه نیز به این شرح زیر انتخاب شدند:- “آنتونی  سی” از سنگاپور-“دینگ  شیائو هووا” از چین-“کیم  جائه ووک” از کره-“کوبیناتا  تورو” از ژاپن-“محمد فهیمی” از ایران-“پارکپوم  راتاناروجاناکول” از تایلند-“بگلان  ژونوس” از قزاقستان-“ابو ظفر سعید” از پاکستان. هم‌چنین سه نفر هم به عنوان اعضای کارگروه ورزشی در جلسات و تصمیم گیری‌های هیئت رییسه حضور خواهند داشت: -“فرانسیس  لو” از هنگ کنگ-“ویچی  هووانگ” از چین تایپه و ” بابک ضیا ” از ایران.
وی تصریح کرد: در واقع ایران اکنون تنها کشوری‌ست که دو نماینده در تصمیم‌گیری‌های هیئت رییسه خواهد داشت.
“فهیمی” در پایان این گفت‌وگو اظهار داشت: در جریان این نشست، در بخش مسابقات، رقابت‌های زیر به تصویب رسید و همه کشورهای آسیایی به مشارکت و حضور فعال در این رقابت‌ها فراخوانده شدند:
-مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا سال ۲۰۱۳ در ایران، از ۲۲ تا ۲۴ ماه می
-مسابقات جهانی ورزش‌های پرهیجان جام “کیا” در شانگهای، از ۱۰ تا ۱۲ جوئن سال ۲۰۱۳ (سختی و سرعت)
-مسابقات کشورهای اسلامی در اندونزی در سال ۲۰۱۳
-مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۴ در اندونزی
-مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا در سال ۲۰۱۴ در تایلند
-ایران، چین و کره، نامزدهای اصلی برگزاری مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا در سال ۲۰۱۳ می‌باشند. در خصوص میزبانی این رقابتها متعاقباً تصمیم‌گیری خواهد شد. در صورت میزبانی ایران، این رقابتها در اواخر سال ۲۰۱۳ برگزار خواهد شد.
-مسابقات ساحلی آسیا در نوامبر سال ۲۰۱۴ زیر پوشش کمیته المپیک آسیا در رشته های سرعت (رکورد) و سرعت تیمی (کلاسیک).
 منبع: کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *