عزم کوه‌نورد۸۰ ساله‌ی ژاپنی؛ معرفی «فتح اورست» به عنوان «داروی ضدپیری»!
«یوئیچیرو میورای» ژاپنی قصد دارد «اورست» را برای سومین بار در طول زندگانی‌اش صعود کند. این در حالی است که وی از مشکل قلبی نیز رنج می‌برد اما مصمم است تا با صعود به اورست ۸۸۴۸ متری، فتح بلندترین قله جهان را بعنوان داروی ضد پیری معرفی کند!
وی هفته آینده وارد «کاتماندو» می شود و درماه می  شروع به صعود خواهد کرد. پیرمرد ژاپنی در سال ۲۰۰۳ در سن ۷۰ سالگی اورست را با موفقیت صعود کرد. در سن ۷۵ سالگی نیز برای دومین بار صعود موفقیت آمیز خود را انجام داد
وی به روزنامه ژاپنی گفت می خواهم ثابت کنم که سن نمی تواند مانع از انجام کارهای سخت گردد. در سال ۲۰۰۷ یک ژاپنی دیگر بنام «کاتسوسوکه یاناگیساوا» در سن ۷۱ سالگی قله «اورست» را فتح کرده و رکورد «میورا» را شکست.
در ماه می سال ۲۰۰۸ «میورا» در سن ۷۵ سالگی قله را برای بار دوم فتح کرد اما دو روز بعد از وی، «بهادر شرچان« با ۷۶ سال سن قله را فتح کرده و رکورد را از چنگ این مرد ژاپنی شکست ناپذیر در آورد.
«بهادر» نپالی اکنون رکورد «گینس» را در اختیار دارد و البته «میورا» گفته رکورد برایش مهم نیست. در دهه ۱۹۷۰ وقتی «میورا» در ارتفاع ۸ هزار متری اورست اسکی بازی کرد توجه رسانه های جهان را به خود جلب کرد.
پدر «میورا» نیز در سن ۹۹ سالگی روی «مون بلان» اسکی کرده است! «میورای بزرگ» ۷ سال پیش در سن ۱۰۱ سالگی در گذشت.
منبع: خبرآنلاین به نقل از «اسکای نیوز» با تشکر از کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *