تجهیز پناهگاه‌های کوهستانی به ملزومات امدادی
در جریان نشست مشترک فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و سازمان امداد و نجات هلال احمر و مذاکرات و توافقات انجام شده، پناهگاه‌های کوهستانی به امکانات و ملزومات کامل امدادی مجهز خواهند شد.
پیرو جلسه‌ی «محمودشعاعی» سرپرست فدراسیون در محل سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر، با «مظفر» رئیس، دکتر «مقدسی» و «پیمان یاوری» از عوامل این سازمان، پیرامون مسائل مشترک درخصوص حوادث کوهستان و فرآیندهای امدادی، مذاکرات و توافقاتی به شرح ذیل انجام شد:
ـ  فدراسیون و سازمان امداد و نجات هلال‌احمر، تمایل و آمادگی کامل خود را مبنی بر تقویت همکار‌ی‌های مشترک و بیش از گذشته اعلام داشتند تا در راستای کاهش حوادث کوهستان و امدادرسانی نهایت تلاش، توسط هر دو سازمان انجام شود.
– سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با درخواست فدراسیون مبنی بر تجهیز پناهگاه‌های کوهستانی به امکانات و ملزومات امدادی، بر اساس لیست اقلام مورد نیاز از سوی فدراسیون،‌ موافقت کرد.
این پناهگاه‌ها عبارتند از: پلور ـ رینه ـ بارگاه سوم ـ ناندل ـ سیمرغ ـ تخت فریدون ـ جان‌پناه شمالی ـ ونداربن ـ رودبارک ـ سرچال ـ سیاه‌سنگ ـ خرسان – حسینیه سبلان ـ شیرپلا ـ پلنگ‌چال ـ سنگ‌سیاه و توچال.
–  آمادگی کامل فدراسیون در زمینه آموزش امدادگران هلال احمر. در این‌باره مقرر شد نمایندگانی از دو طرف؛ از هلال‌احمر (پیمان یاوری) و از فدراسیون (امیرحسین جابرانصاری) نسبت به پیشبرد مسائل آموزشی اقدام نمایند. هم‌چنین توافق شد در برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک، از امکانات هلال‌احمر نیز در زمینه‌ی تجهیزات موجود فنی، استفاده شود.
 منبع: پایگاه خبری فدراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *