۶۰۰ امدادگر هلال احمر آموزش‌های تخصصی امداد در کوهستان را فرا گرفتند
سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: به منظور نجات جان افراد مضطر و گرفتار در ارتفاعات و مناطق صعب العبور کوهستانی ۶۰۰ امدادگر و نجاتگر هلال احمر آموزش های تخصصی امداد در کوهستان را فراگرفتند.
حسین درخشان عصر در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: این آموزش های تخصصی با برنامه ریزی های انجام شده از سوی معاونت برنامه ریزی و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر و در دوره های آموزشی اصول اولیه کوه‌نوردی، پیمایش در کوهستان و بقا در کوهستان برگزار شده است. وی ‌هدف از برگزاری دوره یادشده را ارتقا سطح توانمندی امدادگران و نجاتگران هلال احمر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان محیط های کوهستانی و آشنایی آنان با انجام عملیات امداد پزشکی در کوهستان اعلام کرد.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: با فراگیری آموزش امداد پزشکی توسط این ۶۰۰ امدادگر گروه های امداد و نجات کوهستان هلال احمر در عملیات امداد و نجات در ارتفاعات کوهستانی در مواردی چون اِدم ریوی(تجمع آب میان بافتی در ریه)، اِدم مغزی(تجمع آب در فضای داخل سلولی مغز)، سرمازدگی، صاعقه زدگی و سقوط از ارتفاعات وارد عمل می شوند. درخشان توضیح داد: این گروه های امدادی همچنین در صورت اطلاع از حوادث و سوانح کوهستانی برای کوهنوردان گرفتار و مضطر در ارتفاعات در مواردی چون سرمازدگی، سقوط از ارتفاعات کوهستانی، هایپوترمی(افت دمای بدن) و آذرخش، صاعقه و جستجو و نجات افراد در راه مانده در کوهستان به کمک کوهنوردان مصدوم می شتابند.
این مقام مسوول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت:‌ هم اکنون ۵۵ پایگاه امداد و نجات کوهستان در ارتفاعات و مناطق صعب العبور کوهستانی آماده ارائه خدمات پایه و اولیه نجات به کوه‌نوردان گرفتار و افراد آسیب دیده در ارتفاعات کوهستانی می باشند.
درخشان از تمام هموطنان خواست تا در صورت وقوع حوادث با شماره تلفن ۱۴۷، مرکز پاسخگویی اضطراری سازمان امداد و نجات تماس بگیرند.
منبع: کوه نوشت
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *