پیش بینی هوای روزهای آینده
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هوا سازمان هواشناسی با بیان اینکه تهران جزیره حرارتی شده است، گفت: با ورود سامانه بارشی جدید به کشور آسمان تهران طی روزهای آینده بارانی می‌شود و برف تنها در ارتفاعات می‌بارد. 
به گزارش شبکه‌ی ایران ،”عبدالرضا امیدوار شهری” در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور اظهار داشت: با حرکت این سامانه به سمت شرق بارش پراکنده در برخی نقاط شرق و شمال شرقی پیش‌بینی می‌شود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هوا در ادامه با اعلام اینکه این سامانه فردا از سمت شرق از کشور خارج می‌شود افزود:یکشنبه سامانه بارشی فعال‌تری وارد کشور می‌شود که ابتدا مناطق شمال‌غرب و غرب را در بر می‌گیرد و سبب بارش باران، وزش باد، در نقاط سردسیر بارش برف و در نقاط جنوبی رعدوبرق می‌شود.
به گفته وی، این روند طی روزهای دوشنبه نیمه غربی و سواحل غربی خزر و در روز سه‌شنبه علاوه بر این نواحی مناطق مرکزی و شرقی خزر و بخشهایی از شمال‌شرقی ادامه خواهد داشت. “امیدوار شهری” با اعلام اینکه این سامانه تا پایان هفته در کشور فعال خواهد بود ابراز داشت: شدت بارش در روز سه‌شنبه در جنوب‌غرب و در دامنه‌های جنوب زاگرس خواهد بود.
وی تهران را به عنوان یک جزیره حرارتی عنوان کرد و گفت: حجم بالای تردد وسایل نقلیه موجب گرم شدن پایتخت می‌شود و این باعث افزایش دما می‌شود از این رو پیش‌بینی بارش برف فقط در نقاط مرتفع خواهد بود.
وی با بیان اینکه هوای تهران در روز دوشنبه نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف خواهد بود خاطرنشان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها تهران در روزهای آتی بارانی خواهد بود.
منبع:انجمن پزشکی کوهستان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *