حادثه در بلندترین قله قاره آمریکا
دو کوه نورد آمریکایی به نام های اریک نورس ۴۱ ساله (Eric Nourse) اهل کلرادو و دیوید رینهارت ۴۲ ساله (David Reinhart) اهل ایالت اورگن در حال تلاش برای صعود قله ۶،۹۶۲ متری آکونکاگوا (Aconcagua) واقع در مندوزای آرژانتین جان باختند. کوه آکونکاگوا مرتفع ترین کوه قاره آمریکا ست. این کوه در فاصله ۱۱۲ کیلومتری شهر مندوزا قرار دارد و جزء سلسه کوهستان آند به شمار می رود.
گفته می شود این دو کوه نورد در حال صعود مسیر یخچال لهستانی ها بودند و گرگ نورس (Greg Nourse) برادر دوقلوی اریک آنها را همراهی می کرد که دیوید رینهارت دچار بیماری ارتفاع می شود. گرگ با استفاده از تلفن ماهواره ای درخواست کمک می کند و اریک برای آوردن کمک آن دو را ترک می کند. گرگ بعد از سپری کردن یک شب در کنار دیوید و درحالی که سعی کرده بود با حرارت بدنش دیوید را گرم نگه دارد او نیز برای درخواست کمک آنجا را ترک می کند. در این حین اریک خود نیز دچار بیماری می شود و بدین ترتیب هر دو کوه نورد جان خود را از دست می دهند.
اگرچه این کوه که “اورست هر کوه نورد” نام برده می شود، در بین قلل مرتفع یکی از راحت ترین قله ها برای صعود می باشد اما با این حال به دلیل قرار گرفتن در ۸۰ مایلی ساحل اقیانوس آرام در معرض شرایط آب و هوایی سخت قرار دارد و شرایط سخت و ارتفاع بالا صعود آن را دشوار می کند. لازم به ذکر است که در ژانویه ۲۰۰۹ پنج کوه نورد در حال تلاش برای صعود آن جان خود را از دست دادند.
رینهارت و اریک هر دو از دوستان دوران کالج بودند و از دنالی تا آلپ را باهم سفر کرده بودند. مسیر انتخابی آنها برای صعود دومین مسیر پرطرفدار برای صعود محسوب می شد.
منبع: http://www.rockandice.com/news/2433-two-dead-on-aconcagua
با تشکر از کلوپ کوهنوردان سولدوز
Aconcagua

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *