صعود به قله قلوز و دروازه
۹ نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه دوم  روز جمعه ۸ دی ماه ۱۳۹۱ به قله قلوز و دروازه در جنوب قروه صعود نمودند. 
گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانید…

گزارش برنامه یک روزه صعود به قلل قلوز و دروازه
  روز ۸ دی ماه ۱۳۹۱ اعضای هیئت و گروه قاجر دو برنامه را همزمان انجام دادند ابتدا راس ساعت ۵:۳۰ دو نفر از آقایان شهرام نعمتی و علی الیاسی به جهت صعود به دروازه از  ابتدای یال شمال شرقی قلوز صعود خود را شروع نمودند.
گروه ما که ۷ نفر بودیم به سرپرستی آقای چنگیز اردلان راس ساعت ۶:۳۰  با سه دستگاه خودرو از قروه بسمت روستای سنگین آباد حرکت کردیم و  ساعت ۷ از مسیر یال شمالی راهی  قله قلوز شدیم ، تا بالای یال زیرین کلاه فرنگی بعلت برف کم نیازی به گتر نبود ولی در مسیر تراورزی حجم برف نزدیک به ۲۰ تا ۴۰ سانتیمتری میرسید که گترها را  بستیم.
 ساعت ۱۲ به قله قلوز رسیدیم و دو همنوردمان که از مسیر یال شمال شرقی به طرف قله دروازه رفته بودند در حال برگشت بودند آنان راس ساعت ۱۱:۴۵ دقیقه موفق به صعود قله شده بودند در ساعت ۱۲:۲۰ دقیقه آنان نیز به قله قلوز پیش ما آمدند و همگی از مسیر صعود بطرف آبشار حرکت نمودیم.
 3 نفر از اعضا (آقایان رحمان مرادیانی ، محمد ظاهری و خانم یاسمن نعمتی ) نیزجهت تکمیل آبشار یخی در آنجا بودندالبته آبشار مقداری یخ کرده بود همگی باهم بطرف روستا حرکت نموده سپس راس ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه به قروه رسیدیم.  
گزارش از رامین سنگیین آبادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *