روح غار ماموت

غار «ماموت» طولانی ترین سیستم غاری جهان است و یکی از مقاصد گردشگری محسوب می‌شود. ولی برخی می‌گویند یکی از اولین کاشفان «ماموت» هنوز در این غار است هر چند او سالها پیش در گذشته است.

«کالین اولسن» – راهنمای تور – می‌گوید: “بعضی وقت‌ها مردم چیزهایی می‌بینند، احساس می‌کنند یا می‌شنوند که نمی‌توانند آن‌ها را توضیح دهند”

«اولسن» بیش از بیست سال است که به اکتشاف در این سیستم غاری می‌پردازد و داستان‌ها و افسانه‌های آن را جمع آوری می‌کند.

«ویلیام فلوید کالینز» یکی از بزرگنرین کاشفان غار در زمان خود محسوب می‌شد، بنا بر گفته‌ی «اولسن» او در غار دیگری بنام Sand در سال ۱۹۲۵ محبوس شد.
بعد از ۱۴ روز، «کالینز» به علت حبس در زیر زمین و تشنگی و گرسنگی، جان خود را از دست داد. جسد او دو ماه بعد، از غار خارج شد و مدتی در غار Crystal در نزدیکی «ماموت» به نمایش گذاشته شد.

بعضی از مردم فکر می‌کنند «کالینز» با آنها شوخی می‌کند ولی راهنمایان غار معتقدند که او به مردم کمک می‌کند تا دچار سرنوشتی مشابه او نشوند.
«اولسن» می‌گوید: “یکی از غارنوردان برای من تعریف می‌کرد که او نزدیک محلی که «فلوید» در زمان حیات غارنوردی می‌کرد، مشغول غارنوردی بوده است، در حین پیمایش او لیز می‌خورد و تعادل خود را از دست می‌دهد در همان لحظه او احساس می‌کند کسی او را می‌گیرد و مانع از افتادن وی می‌شود، او تصور می‌کند ریچارد – همراه وی – کمک کرده است، وقتی می‌خواهد از ریچارد تشکر کند به یاد می‌آورد که ریچارد در بخش دیگری است، وقتی مطمئن می‌شود که ریچارد، همراهش نیست می‌گوید: فلوید، متشکرم”
                                                                                                               منبع : غارنوردی استان کردستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *