معرفی جوان ترین غارنورد
«اسرا مفاخری» متولد ۱۳۸۲/۸/۲۴ شهرستان قروه
عضو گروه کوهنوردی قاجر قروه – کردستان
در سال ۱۳۹۰ با آشنایی با ابزار غارنوردی تمرینات کار با ابزار و طناب را در فضای باز بر روی صخره های کوتاه در اطراف شهرستان سنندج و قروه انجام داد.
 کار با ابزار و طناب را به طور کامل آموخت و برای آشنایی و قرار گرفتن در ارتفاع بلندتر با گرفتن مجوز از شرکت مخابرات کردستان توانست دوبار ارتفاع هفت طبقه ی ساختمان شرکت مخابرات کردستان را صعود و فرود نماید.
در سال ۹۱ با ادامه‌ی تمرینات و جهت آشنایی با محیط غار و با کسب اجازه از برگزار کنندگان کلاس نقشه برداری غار با کارآموزان این کلاس از غار تاتا در دیواندره بازدید و عملا با دنیای زیرزمینی آشنا شد. که این بازدید و پیمایش بدون ابزار فنی و طناب انجام گرفت و بعد از آن جهت بکارگیری از ابزار و تکنیک های آموزش داده شده و استفاده از آن، غار صلوات آباد در نظر گرفته شد که زحمت آن را آقایان محمد مهدی پناه مسئول غارنوردی استان و هیوا احمدی از کانون کوهنوردان سنندج متحمل شدند و اسرا توانست غار فنی صلوات آباد را پیمایش نماید. (چاه اول ۴ متر، چاه دوم ۳۷ متر و چاه سوم ۲۷ متر)
بلافاصله غار دیو زندان در قروه را توسط آقای شهرام نعمتی و سامان مفاخری و پدرش پیمایش و در نقشه برداری این غار به اعضای این گروه کمک نمود. (تک چاه ۵۵ متری)
 با توجه به توانایی در اجرای کار فنی توانست در پیمایش غار فنی قلایچی که در برنامه ی گروه قاجر بود شرکت کند و پیمایش این غار فنی را با موفقیت انجام دهد (چاه اول ۱۱۰ متر و چاه دوم ۳۵ متر)
در تاریخ ۲۶/۸/۱۳۹۱ (با دو روز تاخیر) جشن تولد ۱۰ سالگی خود را در غار فنی دوکچی جشن گرفت (چاه اول ۱۲ متر و چاه دوم ۱۸ متر).
 ورود او به ورزش غارنوردی مدیون زحمات و پشتیبانی خانواده اش و همچنین تشویق های مسئولین غارنوردی استان کردستان و مسئولین هیئت و گروه قاجر می باشد که او را در این عرصه یاری می‌نمایند.
امید است با معرفی او بتوانیم گامی در جهت جذب نونهالان و نوجوانان به این رشته ورزشی و همچنین آموزش های صحیح و حرکتهای بنیادی در راستای تربیت غارنوردان جوان و آموزش اصولی در جهت حفظ و نگهداری از غارها به عنوان میراث ملی برداریم.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه
 کلاهک مسیر قاجر (کولاوا)
غار قلایچی(بوکان)
غار دوکچی (بوکان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *