گزارش ژاندارمری منطقه شامونیکس فرانسه از عملیات جستجو برای یافتن مهدی عمیدی/

بنا بر اعلام پایگاه خبری هیئت استان خراسان رضوی به نقل از «حسین عمیدی» (برادر مهدی عمیدی): ژاندارمری منطقه شامونیکس فرانسه گزارش عملیات جستجوی خود درباره هیمالیانورد کشورمان «مهدی عمیدی» را به گروه اعزامی از طرف خانواده ایشان – با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه – به سرپرستی آقای «حسن عمیدی» (دیگر برادر مهدی عمیدی) در روز مورخ جمعه ۲۶ آبان ۹۱ ، به شرح ذیل اعلام داشت:
آقای مهدی عمیدی آخرین بار ساعت ۱۱ صبح ۱۶ اکتبر ۲۰۱۲ (۲۵ مهرماه ۱۳۹۱) حوالی پناهگاه تت روس در ارتفاع ۳۲۰۰ متری در حالیکه قصد صعود انفرادی به قله مون بلان و سپس قله سرون واقع در سوئیس را داشته توسط دو کوهنورد لهستانی رویت شده است……

شرایط نامناسب جوی از تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۱۲ (۱۲ آبان ماه) زمانیکه ژاندارمری از طریق سفارت ایران در فرانسه متوجه ناپدید شدن مشارالیه در منطقه مون بلان گردید تا تاریخ ۶ نوامبر (۱۶ آبان ماه) امکان انجام عملیات شناسایی فوری در مسیر احتمالی آقای مهدی عمیدی را سلب نمود.

در تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۱۲ (۱۷ آبان ماه) شرایط جوی مون بلان اجازه شناسایی و جستجوی دقیق مسیر عادی به سوی قله مون بلان را داده است. ۲ مامور امدادگر ژاندارمری شامونیکس در کلیه محل  هایی که احتمالا آقای مهدی عمیدی از آنها عبور کرده یا توقف داشته  شامل ناید دایجل، کابان دس روگنس، تت روس، گوتر و والوت با هدف پیدا کردن هر گونه نشانه ای نسبت به جستجوی بسیار دقیقی اقدام نمودند.

بطور همزمان هلی کوپتر ژاندارمری بر فراز کلیه مسیر و محورهای سقوط (دارای پرتگاه) بمنظور پیدا کردن نشانه ای (چادر , چوب کوهنوردی , کوله و …) از کوهنورد گم شده پرواز کرد اما هیچکدام از این تحقیقات منجر به پیدا کردن نشانه ای از آقای مهدی عمیدی نشد.

۸ نوامبر ۲۰۱۲ (۱۸ آبان ماه) بین رسانه های محلی و تخصصی اعلامیه ای در خصوص مفقود شدن آقای مهدی عمیدی پخش شد و همچنین اطلاعات کوهستان وال دائوست ایتالیا و زرمات سوئیس در جریان ناپدید شدن مشارالیه قرار گرفتند.

با توجه به زمان سپری شده از تاریخ ناپدید شدن آقای مهدی عمیدی و همچنین بارش برف تا سطح یک متر در ارتفاعات مون بلان احتمال زنده پیدا کردن نامبرده بسیار ضعیف می باشد . برهمین اساس دادگاه بوننوال اطلاعات آقای مهدی عمیدی را شامل  DAN و … در فهرست ناپدید شدگان قرار داده تا در صورت پیدا کردن وی در آینده بتوان ایشان را شناسایی و به بستگانش اطلاع دهد.

شایان ذکر است در پایان مقامات ژاندارمری شهر شامونیکس لوازم اضافی آقای مهدی عمیدی را که در محلی معروف به لابلوارد توسط نیروهای امدادی پیدا شده بود را به برادر ایشان آقای حسن عمیدی تحویل داده اند.

همچنین گروه اعزامی از سوی خانواده ایشان با هماهنگی مقامات ژاندارمری از محل پیدا شدن وسایل اضافی آقای مهدی عمیدی  که در ارتفاع ۱۰۰۰ متری قرار دارد و ابتدای مسیر صعود به قله مون بلان می باشد بازدید نموده اند .

گروه مذکور پس از بازدید از منطقه مون بلان و همچنین گفتگو با برخی از راهنمایان منطقه که از سوی همنوردان آقای مهدی عمیدی از ایران معرفی شده بودند عملیات جستجوی در منطقه را فعلا پایان یافته تلقی نمودند.

منبع: پایگاه خبری فدراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *