هفتمین کلنگ طلائی آسیا

هفتمین مراسم کلنگ طلائی آسیا با انتخاب دو تیم از کشورهای کره جنوبی و چین و اهداء جایزه ویژه چهره موفق سال به دنیس اروبکوی قزاق در نهم نوامبربه کار خود خاتمه داد.
تیم کره ای ها متشکل از کیم چانگ هو و آن چی یانگ قله ۷۱۴۰ متری هیمجونگ ، بلندترین قله بکر نپال را صعود کردند و تیم چینی ها ، ژو پنگ و لی شوانگ و هموطن آنان دونگ دونگ برای ایجاد مسیرهای جدید در سیچوان به این موفقیت دست یافتند.
کره ای ها در نهم نوامبر سال گذشته از جبهه جنوب غربی تلاش خود را شروع کردند و سه روز بعد در دمای منفی بیست و دو درجه در معرض دامنه ای از بهمن کار خود را به پایان رساندند.
چینی ها برای شناسائی مسیرهائی شامل : جبهه شمال غربی قله جیازی (۱۵۰۰ متر شامل دو بیواک و درجه W13 M6) ، صعود از کونکای کوچک به ارتفاع ۵۹۸۲ متر و له دومانین به ارتفاع ۶۱۱۲ متر، به این موفقیت دست یافتند که تمامی این مسیرها برای نخستین بار صعود شد و یان دونگ دونگ هموطن آنها بعد از این برنامه موفقیت آمیز هنگام تلاش در رشته کوه تیان شان جان سپرد.
هیئت ژوری این مراسم دونگ دونگ را چراغ هدایت نسل جدید کوهنوردان چین نامید.
 انتخاب دنیس اروبکوی قزاق به عنوان چهره موفق کوهنوردی آسیـــــــا که صاحب دو کلنگ طلائی نیز می باشد چیزی دور از ذهن نبود.

http://www.planetmountain.com/english/News/shownews1.lasso?l=2&keyid=40276#
باتشکر از گل کوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *