آسمان‌خراش‌هایی برای انجماد و ذخیره آب در «هیمالیا»!

با توجه به تغییرات سریع آب و هوایی، ورق‌های ضخیم یخ در کوه‌های هیمالیا به سرعت در حال ذوب شدن است و عواقب آن، آسیای میانه و به ویژه روستاها و شهرهایی را که، در کنار رودخانه های سرچشمه گرفته از هیمالیا قرار دارند، تهدید می‌کند.
برج‌های آسمان‌خراشی که برای دامنه های هیمالیا طراحی شده است، آب را ذخیره کرده و به طور مناسب در زیر زمین نگهداری کند، همچنین می‌تواند منابع طبیعی کوه‌های خشک را تحت کنترل داشته باشد.
این آسمان خراش می‌تواند در فصول پرباران، آب را ذخیره، تصفیه و منجمد کرده وآن را به طور مناسب و در زمان لازم مورد استفاده قرار دهد.
بخش پایین این برج، ۶ لوله ی عظیم و منحنی است که مربوط به جمع آوری و ذخیره آب می شود، این لوله های قوی با ظرفیت جذب بسیار بالایی آب را نگهداری می کنند، در هریک از این ۶ لوله، یک لوله اصلی وجود دارد که نقش هدایت آب به قسمت فوقانی ساختمان را برعهده دارد و قسمت بالایی برج نیز، که بالاتر از خط برف قرار دارد، نقش منجمد کننده را ایفا می کند.
این برج شامل ۴ هسته ی فولادی استوانه ای شکل، برای نگهداری یخ های منجمد شده است، دو بخش این ساختار یک سیستم مکانیکی است که آب را بدون توجه به شرایط آب و هوایی ذخیره و منجمد می کند تا در زمان نیاز مورد بهره برداری قرار گیرد.
در پایین این برج، قسمتی از آن ۶ لوله، وظیفه‌ی انتقال و توزیع مناسب آب شیرین به شهرها را نیز برعهده دارند.

منبع:  قدس آنلاین با تشکر از کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *