جشنواره سنگ‌نوردی «بیستون» از فردا رسماً آغاز می‌شود

دومین دوره‌ی جشنواره فرهنگی ورزشی سنگ‌نوردی در «بیستون» از فردا یکشنبه ۲۳ مهر ماه در «کرمانشاه» و در کاروان‌سرای سنگی «بیستون» با برگزاری مراسم افتتاحیه، رسماً آغاز می‌شود.
دومین دوره‌ی این جشنواره با حضور بیش از ۵۰ سنگ‌نورد از کشورهای آلمان، ایتالیا، اسلوونی، استرالیا، ایرلند، انگلستان، ترکیه، دانمارک، سوئد، سوئیس و فرانسه و هم‌چنین حدود ۹۰ سنگ‌نورد ایرانی برگزار خواهد شد . شایان ذکر است: ۱۵ نفر از سنگ‌نوردان شرکت کنندگان خارجی در این جشنواره را بانوان تشکیل می‌دهند.
حضور یک سنگ‌نورد ۱۹ ساله‌ی فرانسوی که جزو برترین سنگ‌نوردان جوان دنیاست و هم‌چنین اجرای برنامه‌های مهیج مثل انجام بندبازی توسط چهار ماجراجوی اروپایی بر روی دیواره بیستون و پریدن از بلندای دیواره، از جمله موارد قابل توجه جشن‌واره‌ی امسال است.
این جشنواره که فرصت مناسبی برای تبادل فنی و تجربیات شرکت کننده‌گان و هم‌چنین تعاملات فرهنگی میان کشورهای حاضر است با حمایت استانداری، هلال احمر، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان میراث فرهنگی، شهرداری، شورای شهر و هیئت کوهنوردی کرمانشاه به همراه فرمانداری شهرستان هرسین، صدا و سیما و فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی برگزار می‌شود.
این جشنواره از ۲۳ لغایت ۲۸ مهر ماه جاری با صعود سنگ‌نوردان از مسیرهای مختلف دیواره‌ی «بیستون» انجام خواهد شد.

منبع: کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *