جستجوها در آناپورنا پایان یافت

 در پی وقوع بهمن در آناپورنا تیم روسی به همراه چند کوه نورد ازبک برای یافتن الیاس توخواتولین و همنوردش که در زیر بهمن مدفون شده بودند، راهی کمپ های بالاتر شده بودند اما امروز در گزارش ارسالی تیم روسی پایان جستجو ها اعلام شد و به این طریق این خبر تاییدیست بر مرگ الیاس که سرگروه تیم ازبک در جبهه شمالی آناپورنا بود.
این کوه نورد با تجربه درواقع متعلق به گروه روس ها به نام “برادران” بود. گروهی از کوه نوردان باافتخار که همیشه راهی سخت ترین چالش ها بودند، همه برای یکی و یکی برای همه. گروهی که حرکت های نرم شان در ارتفاعات پایین در طول یک دهه تبدیل به بازگشایی مسیر های نو در جبهه شمالی جانو (Jannu)، دیواره شمالی اورست، جبهه غربی K2 و پروژه صعود زمستانی K2 در زمستان آینده شد.
حضور تیم روسی در آناپورنا غیر منتظره بود اما برای یک مسیر نو در این کوهستان که به خاطر بهمن های مهیب خود شهرت دارد تعجب برانگیز نبود. این کوه نورد ازبک جبهه شمالی خان تنگری را نیز قبل از قزاق ها صعود کرده بود. الیاس این صعود را در سال ۲۰۰۵ به همراه پاول شابالین انجام داد و پاول چندین انگشت خود را به خاطر سرمازده گی از دست داد اما با این حال دو سال بعد این دو در قالب یک تیم روسی K2 را از جبهه غربی که قبلا صعود نشده بود را صعود کردند. مسلما سال ۲۰۱۲ برای تیم روس در جهت صعود زمستانی K2 سال تیره ای خواهد بود.
مردی که بیشتر عمر خود را صرف تلاش بر روی مرتفع ترین خدایان زمین کرده بود،اکنون به آنان پیوسته است.

منبع: http://www.explorersweb.com/everest_k2/news.php?id=21080
با تشکر از کلوپ کوهنوردان سولدوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *