بهمن در آناپورنا

طبق گزارش ارسالی لینا لالتینا (Lena Laletina) به سایت اکسپلوررز وب دو تیم شامل اکسپدیشن ازبکستان به رهبری الیاس توخواتولین (Iljas Tukhvatullin) و یک گروه روسی به رهبری گلب سوکولوف (Gleb Sokolov) در حال تلاش بر روی جبهه شمالی آناپورنا هستند.
تیم ازبک تصمیم می گیرند تا از مسیر نرمال جبهه شمالی حرکت کنند در حالی که تیم روسی امیدوار بود تا از یک مسیر نو در نزدیکی همان مسیر آناپورنا رو صعود کنند. اما امروز گزارش رسیده حاکی از آن است که دیروز تیم الیاس بین کمپ های ۱ و ۲ گرفتار بهمن شده اند. در ادامه گزارش آمده است که حجم عظیمی از بهمن حوالی ساعت ۳ بعد از ظهر به این تیم برخورد کرده و الیاس و ایوان لوبانف (Ivan Lobanov) زیر برف مدفون شده اند. در این حادثه فقط یک کوه نورد نجات پیدا کرده است. این کوه نورد بعد از تلاش برای پیدا کردن همنوردانش ۱۵۰ متر پایین برگشته و خود را به کمپ ۲ رسانده و سپس به کمپ ۱ رسیده و از آنجا از طریق بیسیم حادثه را به بیس کمپ گزارش کرده است.
در همین راستا نیز گلب سوکولوف و هم تیمی هایش در حال صعود از بیس کمپ برای یافتن کوه نوردان حادثه دیده هستند. طبق گفته تیم روسی این حادثه احتمالا به دلیل وقوع زلزله و ریزش یخ صورت گرفته است.
لازم به ذکر است که الیاس در صعود قله K2 از جبهه غربی (تصویر بالا) یکی از همنوردان گلب سوکولوف بوده است. طبق آخری گزارش رسیده از سایت روسی، ۸ کوه نورد از تیم روسی به همراه تیم ازبک در حال جستجوی حادثه دیده گان هستند.

منبع: http://www.explorersweb.com/everest_k2/news.php?id=21075
         http://russianclimb.com/
با تشکر از کلوپ کوهنوردان سولدوز

گلب سوکولوف (پایین سمت چپ) و الیاس توخواتولین
(سمت راست نفر دوم از بالا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *