۱۵۵ سنگنورد در جشنواره بین المللی بیستون

محمد رضا نقدی در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا  گفت: جشنواره بین المللی سنگنوردی که کرمانشاه میزبانی آن را برعهده دارد با حضور ۵۵ سنگ نورد خارجی و قریب ۱۰۰ سنگ نورد داخلی در بیستون برگزار می شود.
به گفته نقدی، سنگنوردان خارجی این جشنواره از سه قاره آسیا، اروپا و اقیانوسیه هستند که از کشورهای استرالیا، انگلیس، ترکیه، آلمان، فرانسه، سوییس، اسلوونی، ایتالیا و اتریش به کرمانشاه می آیند.
نقدی تعداد سنگنوردان کرمانشاهی در این جشنواره را حدود ۴۵ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: این افراد پس از طی مراحل مختلف فنی برای حضور در این جشنواره گزینش شده اند.
وی با اشاره به اجرای جشنواره در سه فاز، عنوان کرد: در فاز اول جشنواره بهترین سنگنوردان دنیا که در بحث بند بازی هم صاحب تخصص هستند، از روی طنابی که بین دیواره بسته می شود عبور می کنند. فاز دوم این جشنواره سقوط آزاد از روی دیواره ها است و در فاز سوم این جشنواره نیز افراد سنگنورد از مسیرهای با درجه فنی بالا عبور خواهند کرد.
وی باقر عیوضی، حسن جوادیان، آرش فرهنگ و محسن نیک روش را از ایران و همچنین سام بوژه، مارکو پرزلج، سباستین بوئن، اوبرژیو و ژرالین فاسناخت را شاخص ترین سنگنوردانی عنوان کرد که در این جشنواره حضور خواهند داشت.
گفتنی است دومین دوره جشنواره سنگنوردی بین المللی بیستون ۲۳ تا ۲۷ مهر ماه در کوه بیستون که با داشتن ۱۲۰۰ متر دیواره مفید جزو ۱۰ دیواره برتر دنیاست، برگزار می شود.

منبع: کوه نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *