مفقود شدن جمجمه های غار سم
در پی برگزاری پنجمین برنامه اردوهای آموزشی انتخابی تیم برون مرزی غارنوردی  مطلع شدیم جمجمه دو اسکلت انسان که سابقا در کف چاه دوم سم غار بود جابجا و از غار خارج شده است.
به گزارش تیم غارنوردی باشگاه کوهنوردی آفاق یکی از شاخصه های غار سم که دو اسکلت انسان بوده از غار خارج و به محل نامعلومی انتقال یافته است.
در پی برگزاری پنجمین برنامه اردوهای آموزشی انتخابی تیم برون مرزی غارنوردی با نظارت فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی ج.ا.ا در غار سم که از تاریخ ۹۱/۶/۲۸ به مدت سه روز برقرار بود و حضور چند تن از اعضای تیم غارنوردی باشگاه آفاق در این اردو مطلع شدیم جمجمه دو اسکلت انسان که سابقا در کف چاه دوم این غار بود جابجا و از غار خارج شده است.
بنا به نظر آگاهان، این عمل نبش قبر انسان به حساب می آید اما اینکه این عمل سرقت آثار باستانی بوده یا با هماهنگی قبلی مراجع ذیصلاح صورت گرفته دردست بررسی می باشد و هنوز برای اظهار نظر زود به نظر می رسد. از کلیه طبیعت دوستان و فعالین حوزه غارنوردی کشور درخواست داریم چنانچه اطلاعی از وضعیت اسکلت های یاد شده دارند اطلاع رسانی کرده تا ابهامات پیش آمده برای ساکنین روستای نام نیک که امروزه غار سم را بخشی از هویت خود در کشور می دانند و همچنینغارنوردان گلستانی و دیگر علاقمندان برطرف گردد.
همچنین از فعالین زیست محیطی کشور و مراجع ذیصلاح منطقه ای و کشوری درخواست داریم موضوع را با جدیت پیگیری کرده و اطلاع رسانی مقتضی را مبذول فرمایند.
 روابط عمومی باشگاه کوهنوردی آفاق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *