پیوندی عاشقانه میان آسمان و زمین

این متن بیان احساسات خالصانه جناب محسن صالحی پژوهشگر آزاد تاریخ و فرهنگ قروه است که در خصوص پیوند ازدواج دو تن از سنگنوردان گروه قاجر می باشد با تشکر از ارسال این متن بسیار زیبا

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


به نام خدای عاشقان

سلام بر گروه پیشگام قاجر که چنین فرزندان شایسته ای را در دامان خود پرورش داده است. سلام بر آسمان و زمین زیبای قروه که میزبان این جشن و سرور ساده و بی آلایش و مراسم شورانگیز و شادی آفرین بوده است و سلام بر طبیعت مهربان و چشم نواز قروه که آغوش پرمهر خود را همواره به روی دوستداران صادق خود گشوده است.
سلام بر معبد مقدس کولاوا که شاهد این پیوند مقدس و مبارک است و اگر با چشم دل بنگری، می بینی که این کوه پرشکوه، در جشن ازدواج این زوج جوان، در پوست خود نمی گنجد و همگام با سایر اجزای طبیعت منطقه، به رقص درآمده و چالاک شده و سرود ستایش خداوند را در فضای بیکران هستی طنین انداز کرده است و به این زوج جوان در لحظه ی شیرین و خاطره انگیز ورود به عرصه ی زندگی مشترک خوشآمد و شادباش می گوید.
سلام بر سامان که یکی از نمادهای جاودانه ی معصومیت و مظلومیت کوهنوردی ایران و چهره های شاخص پهلوانی کردستان و از اسطوره های فراموش نشدنی معرفت و مردانگی قروه در درازنای تاریخ مردمی پرافتخار کشور است و با قرارگرفتن تصویرش در سفره ی عقد این دو پرنده ی سبکبال، گویی که آن جان بی قرار در این مراسم زیبا و شورانگیز حضور دارد و روح بلندش ناظر این پیوند آسمانی است.
سلام بر یاسمن و و رحمان، عروس و داماد نازنین کوهستان که در یکی از سخت ترین شرایط کوهنوردی یعنی صعود از دیواره های سنگی، با خنده و شادی دست و بالشان را به سوی همدیگر می گشایند و پیمان مقدس باهم بودن و همسفربودن در جاده ی پرپیچ و خم و دشوار زندگی را استحکام می بخشند. پدیدآوردن این صحنه های زیبا و شکوهمند حاوی این پیام ارزشمند است که این زوج مبتکر و ماجراجو از تکرار و یکنواختی زندگی ماشینی امروز، ملول و افسرده اند و برآنند تا در طول زندگی مشترک خویش، نه تنها راههای ناگشوده و نارفته ای را بپیمایند، بلکه در مسیر دستیابی به اهداف عالی انسانی و اخلاقی، همدیگر را همیشه عزیز و گرامی بدارند.
و تبریک و شادباش به پدران و مادران گرامی، خانواده ، بستگان و دوستان و همراهان محترم این زوج جوان ورزشکار و با آرزوی سلامتی و موفقیت و شادکامی برای آنان و همه ی جوانان برومند و پاک نهاد ایران زمین.
خورشید زندگی تان همواره تابان باد

محسن صالحی
تهران ۹۱/۷/۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *