همدان، میزبان شایسته مسابقات سنگنوردی آسیا
رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور گفت: شهر همدان، کشورمان را در میزبانی شایسته مسابقات سنگنوردی قهرمانی آسیا سربلند کرد.
ˈمحمود شعاعیˈ روز جمعه در حاشیه برگزاری مسابقات سنگنوردی نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا به میزبانی شهر همدان، در گفت وگو باخبرنگار ایرنا افزود: مسوولان همدانی در برگزاری مطلوب مسابقات سنگ تمام گذاشتند و رضایت تیم های شرکت کننده و ناظران بین المللی گواه این ادعا است.
وی بیان داشت: همدان از این پس یکی از پایلوت های مهم فدراسیون برای برپایی اردوهای تمرینی خواهد بود و امیدواریم بتوانیم شاهد برگزاری تورنمنت های مهم جهانی در این شهر باشیم. شعاعی ضمن قدردانی از مدیرکل ورزش و جوانان همدان در برگزاری خوب رقابت های سنگنوردی قهرمانی آسیا گفت: حضور مستمر مسوولان ورزش همدان در سالن و در اختیار گذاشتن تمامی نیروها و امکانات ورزشی در راستای میهمان نوازی مناسب از کشورهای خارجی، فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور را در آسیا سربلند کرد.
وی خاطرنشان کرد: این رقابت ها برای نخستین بار است که برگزار می شود و تمام کشورهای شرکت کننده با بهترین و آماده ترین نفرات گام به این مسابقات گذاشتند. شعاعی افزود: سطح کیفی و فنی مسابقات بسیار بالا است و سنگنوردان ایرانی نیز در حد توان و توقعی که از آنها داشته ایم، مقام کسب کرده اند. وی اضافه کرد: هدف فدراسیون از میزبانی این مسابقات بهره مندی تمامی سنگنوردان مستعد از تجربیات سنگنوردان برتر آسیا و نیز استفاده از سهمیه بیشتر شرکت کننده در رقابت ها بود.
وی هم چنین، از ناظران و داوران بین المللی حاضر در این مسابقات به دلیل برگزاری منظم و با برنامه رقابت ها قدردانی کرد. مسابقات قهرمانی سنگنوردی آسیا با شرکت ۱۶۷ سنگنورد از کشورهای هنگ کنگ، سنگاپور، چین، هند، چین تایپه، کره جنوبی، تایلند، ژاپن، قزاقستان و دو تیم از ایران از ۲۱ الی ۲۳ ماه جاری در سالن سنگنوردی زنده یاد میرزاجانی همدان پیگیری می شود. قهرمانان این رقابت ها به صورت مستقیم جواز حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ کلمبیا را کسب می کنند.
این رقابت ها دیروز با برگزاری مسابقات در بخش ˈسرعتˈ پایان یافت.
منبع: کوه نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *