اخبار هیمالیا
“بهادرانی‌ها” و بارگذاری در کمپ ۲ “برودپیک”
به گزارش رسیده: “رضابهادرانی” کوه‌نورد کرمانشاهی به همراه برادرش (صحبت الله) که به منظور صعود به قله‌ی “برودپیک” بر روی این قله تلاش می‌کنند، دیشب را در کمپ یک این قله سپری و امروز نسبت به بارگذاری در کمپ ۲ اقدام کردند.
این دو کوه‌نورد کشورمان هم اکنون در کمپ اصلی “برودپیک” به سر می‌برند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

کی دو
 یکشنبه ۱۱ تیر ماه تیم به کمپ پایو به ارتفاع ۳۴۱۰ متر رسیده که مدت زمان راهپیمایی تا این کمپ ۵ ساعت بوده و فردا نیز بخاطر باربرها در همین کمپ استراحت خواهند کرد.
اولین روز راهپیمایی تیم به سمت بیس کمپ در روز شنبه ۱۰ تیر شروع شده و از آسکوله (ASKOLE) در ساعت ۷ صبح حرکت  و پس از ۵ ساعت ترکینگ به کمپ جولا (JOLA) به ارتفاع ۳۱۶۰ متر رسیده و پس از استراحت امروز بسمت کمپ پایو (Paiju) حرکت کرده و اکنون در این کمپ مستقر می باشند
منبع : تبریز کوه
   
برقراری اولین کمپ دیواره (کمپ۱)

در تاریخ دهم تیر ماه و با وجود شرایط جوی نسبتا بد ، بچه های تیم موفق به برقراری کمپ ABC پای برج و در ارتفاع تقریبی ۵۰۰۰ متر شده اند .
  طبق آخرین خبر ، تیم امروز موفق به برقراری اولین کمپ دیواره (کمپ۱) بر روی طاقچه بزرگ خورشید شدند . ارتفاه این محل تقریبا ۵۲۵۰ متر میباشد . طبق گفته همراهانی که سابقه حضور در منطقه را داشته اند حجم برف و سرما بیشتر از سالهای قبل به نظر میرسد .
منبع : وبلاگ ترانگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *