تیم هیمالیانوردی کردستان در راه لنین قرقیزستان

تیمی متشکل از کوهنوردان کردستان سال جاری در قالب تیم هیمالیانوردی کردستان عازم منطقه ی پامیر و کشور قرقیزستان می شوند . این تیم اردوهای آماده سازی متعددی را در کوهستانهای کشور پشت سر گذاشته اند و به صورت کاملا مستقل راهی قله ی ۷۱۳۴ متری لنین خواهند شد .
این تیم متشکل از آقایان بازیزید نیکبخت به عنوان سرپرست از پیرانشهر ، مهدی کریم زاده ( ئاوات ) از بوکان به عنوان مسئول فنی ، فواد بهمنی از سنندج ، کریم معروف زاده از سردشت و جوانترین عضو این تیم منصور عزیزی ( شیرکو) از بوکان در اواخر تیر ماه سال جاری از طریق فرودگاه مشهد به منطقه عازم می شوند…..

آرزوی موفقیت جهت صعود قله، توام با سلامتی را برای تیم کردستان خواستاریم

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

گفتنی است این تیم در سال آینده با اضافه شدن چند هیمالیانورد دیگر در تدارک صعود به یکی از قلل ۸۰۰۰ متری است .

قله ی لنین با ارتفاع ۷۱۳۴ متر دومین قله ی مرتفع منطقه ی پامیر است بیس کمپ آن در ارتفاع ۳۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و دارای سه کمپ به ارتفاع های ۴۴۰۰ – ۵۳۰۰ – ۶۲۰۰ متر است . لازم به ذکر است صعود به این قله معمولا ۱۵ تا ۲۰ روز زمان می برد .

” کریم زاده ” مسئول فنی تیم از وضعیت مناسب روحی و فیزیکی تیم خبر داد و افزود با توجه به نبودن اسپانسر در این مرحله از برنامه چند نفر از هیمالیانوردان کشور نتوانستند این تیم را همراهی نمایند اما این تیم روند رو به رشدی را در پیش گرفته است و برنامه ی صعود به قله ی لنین نیز در همین راستا است .

وی در خصوص عدم درخواست مجوز شورای برون مرزی برای این تیم عنوان کرد با توجه به رویکرد فدراسیون کوهنوردی در عدم همکاری با تیم های هیمالیانوردی و فراهم اوردن شرایط بسیار دشوار برای تیم های کشور در خصوص اخذ مجوز شورای برون مرزی ، تیم کردستان اقدام به دریافت مجوز شورای برون مرزی نکرده است .

لازم به ذکر است روند اخذ مجوز شورای برون مرزی چندین ماه طول می کشد و مسبوق به سابقه است که به دلیل طولانی بودن روند اخذ این مجوز برخی از تیم ها به ناچار دیر تر عازم منطقه شده اند و همین امر باعث عدم موفقیت تیم و پایان فصل صعود بوده است .

منبع: کوهستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *