صعود به دماوند از ضلع یال داغ به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد
طبق برنامه تنظیمی شش ماهه اول ۱۳۹۱ دو نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر به همراه مهمانی از سقز  به قله دماوند از ضلع یال داغ بمناسبت ایام چهارده و پانزده خرداد، صعود نمودند. 
گزارش برنامه را در ادامه بخوانید.. 

گزارش صعود به دماوند از ضلع یال داغ
روز پنجشنبه ۱۱ خرداد راس ساعت ۱۳:۴۵ دقیقه با خودرو شخصی قروه را به قصد تهران ترک کردیم. از مسیر جاده ساوه به تهران و از آنجا بطرف روستای ناندل (روستائی که مسیر ضلع شمالی و شمال شرقی و در زمانهائی که جاده ضلع غربی باز نشده مسیر صعود می باشد و دارای یک کمپ کوهنوردی به سرپرستی شخصی محترم به نام آقای صالحی می باشد ) حرکت کردیم.
 در پیست اسکی آبعلی به ترافیک سنگینی برخورد کردیم که بناچار چند ساعتی را آنجا مانده سپس در ساعت حدود ۲۲ به راه خود ادامه دادیم. بعد از پلور، ترافیک باز هم در آن ساعت از شب سنگین بود جهت استراحت  و عدم اتلاف وقت در ترافیک، به قرارگاه کوهنوردی پلور رفتیه و در محوطه  استراحت نمودیم .
 ساعت ۵:۴۵ از خواب بلند شده و ساعت ۶ بطرف روستای ناندل حرکت کردیم. 
در بعضی نقاط از مسیر باز به ترافیک بر می خوردیم . مابین تونل ۷و۸ از مسیر آمل -تهران به جاده روستایی رسیدیم که بعلت ریزشهای اطراف جاده در بعضی نقاط خیلی باریک شده بود اما ما با خودرو کاپرائی که داشتیم، توانستیم تا گوسفند سرای چمن بن برویم سپس از آنجا بطرف مسیر یال داغ حرکت کردیم و ساعت ۱۶:۳۰ به ارتفاع ۴۲۵۳ متری رسیدیم و جائی مناسب و هموار  جهت برپایی کمپ پیدا کرده و چادر را بنا کردیم.
 محل کمپ
سپس بجهت هم هوائی و شناسائی بهتر مسیر تا ارتفاع ۴۴۳۰ متری صعود کردیم که بعد از آن ارتفاع تقریبا بقیه مسیر پوشیده از برف بود. 
نیم ساعتی در آن ارتفاع که هوائی بسیار عالی و دلنشینی داشت، نشسته و بعد به چادر برگشتیم. آنجا محو تماشای طیبعت زیبای دماوند شدیم که آفتاب و مهتاب با هم همزمان در آسمان نمایان بودند آفتاب از غرب در حال غروب بود و ماه در حال پدیدار شدن از قسمت جنوبی قله بود. پس از گرفتن چند عکس به چادر رفته و مشغول تهیه شام شدیم.
جلوه ماه و آفتاب همزمان در آسمان 
ساعت ۲۲  داخل  کیسه خوابهایمان رفتیم در همان وقت باد هم شروع به وزیدن کرد و هر لحظه به شدتش افزوده می شد تا جایی که از صدای باد نمی توانستم بخوابم و گاهی  هم شدتش به حدی می رسید که می خواست چادر را بخواباند با این تفاسیر خوابیدیم  و صبح ساعت ۵  ( روز جمعه ۱۲ خرداد) بیدار شدیم  اما شدت وزش باد به حدی بود که نمی توانستیم خودمان را کنترل کنیم به همین جهت  تصمیم گرفتیم ت همانجا چند ساعتی مشغول استراحت شویم که شاید باد آرام تر شود ولی هر لحظه بر سرعتش افزوده می شد.
 حدود ساعت ۶:۴۵ دقیقه بود که باد تیرک چادر را شکست و رویه چادر را هم پاره کرد سریع وسایل داخل چادر را جمع کرده و در پشت سنگی منتظر کاهش سرعت باد شدیم اما هر لحظه به سرعتش افزوده می شد با توجه به اینکه چادرمان پاره شده بود و دیگر قابل استفاده برای برپا کردن نبود،  تصمیم به فرود نمودیم و ادامه برنامه را به تابستان موکول کردیم.
                   گزارشگر:  شهرام نعمتی   تاریخ اجرای برنامه: ۱۴الی ۱۵ خرداد
شرکت کنندگان آقا: آرش امام جمعه میهمان از سقز – آقای طیب صالحی – شهرام نعمتی( سرپرست)
شرکت کنندگان خانم:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *