سفر ۱۷ نفر از اعضای اتحادیه کوه‌نوردی آسیا به “ایران”
“محمود شعاعی” در گفت و گو با خبرنگار ورزشی برنا با اشاره به بخشی از برنامه های پیش روی فدراسیون با اعلام خبر برگزاری اجلاس هیئت رییسه اتحادیه کوه‌نوردی اسیا در تبریز گفت: تاکنون ۱۷ نفر از اعضای اتحادیه کوه‌نوردی اسیا برای حضور در دراین اجلاس اعلام آمادگی کرده اند . 
وی در ادامه با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد تا این نشست به محلی برای تبادل آخرین اطلاعات و دستاوردهای علمی و فنی در رشته کوه‌نوردی تبدیل شود، اظهار داشت: بخشی از برنامه های فدراسیون بر مبنای همکاری و تعاملات بین المللی بنا نهاده شده است واین اجلاس در واقع بخشی از برنامه های فدراسیون درحوزه بین الملل است . 
سرپرست فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی زمان برگزاری این نشست را اواخرخرداد ماه اعلام کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم در این نشست به نتایج خوبی دست پیداکنیم . 
“شعاعی”  همچنین برگزاری رویدادهای مختلف ورزشی در ایران را بخشی از برنامه های فرا ملی این فدراسیون درحوزه مسابقات عنوان کرد و افزود : ۲۱ تیرماه مسابقات سنگ‌نوردی جوانان و نوجوانان اسیا را درمجموعه کوهستانی “پلور” برگزار خواهیم کرد. 
وی توضیح داد: این رقابتها که دردو رده سنی نوجوانان وجوانان برگزار می شود در راستای برنامه های پشتوانه سازی برای تیم ملی بزرگسالان تدوین و به اجرا در می آید . 
“شعاعی” افزود : خوشبختانه در سالهای اخیر در برخی مواد سنگ‌نوردی ، ورزشکاران کشورمان توانسته اند به جایگاههای خوبی در سطح آسیا وجهان دست پیداکنند بنابراین طبق برنامه های فدراسیون برای حفظ ، ارتقاء و تثبیت این جایگاه‌ها با شناسایی ورزشکاران مستعد در رشته سنگ‌نوردی و هدایت آنها به بخش حرفه ای و قهرمانی در تلاشیم که پشتوانه ای مقتدر برای تیم ملی بزرگسالان کشورمان اماده نماییم.
منبع: کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *