کشف یک غار طبیعی در «شهربابک»
فرماندار شهرستان “شهربابک” از کشف یک غار طبیعی در ۸۰کیلومتری جنوب شرق مرکز این شهرستان خبر داد.  “حمید افضلی”، روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به این که این غار طبیعی حدود دو هفته گذشته توسط معدنکاران کشف شده است، افزود:غار کشف شده در عمق ۱۰ تا ۱۵ کیلومتری زمین و در دو قسمت قرار گرفته است. 
فرماندار شهربابک با اشاره به حضور غارنوردان میراث فرهنگی به منظور کاوش در این غار، اظهار داشت: غارنوردان بعد از ورود به این غار به تالارهای بزرگ، راهروهای پیچ در پیچ و قندیل های شش متری و همچنین حیات موجودات زنده مانند کبوتر، مار و خفاش در غار برخورده اند.
وی با بیان اینکه غارنوردان توانسته اند ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر از غار را مورد بررسی قرار دهند، اظهار داشت: این غار می تواند ظرفیت و جاذبه گردشگری مناسبی برای شهربابک باشد. افضلی، افزود: کشف این غار طبیعی شهربابک را به یک پکیج گردشگری تبدیل کرده است.
وی با اشاره به وجود بزرگترین غار آذرین ایران با بزرگترین دهانه، روستای صخره ای و دستکند میمند، عمارت موسی خانی، دشت ریواس، منطقه گردشگری جوزم، روستای ریسه و پاقلعه و کوه دوعاج در این منطقه، ادامه داد: ایجاد زیرساخت های گردشگری در این شهرستان، می تواند گردشگران زیادی را به این منطقه جذب کند.
منبع: کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *