صعود مشترک به قله «چهل‌چشمه»
برنامه صعود مشترک به قله چهل چشمه در استان کردستان، با هدف ترویج و توسعه ورزش کوه‌نوردی و اعلام حمایت از کودکان سرطانی محک صورت انجام پذیرفت .
گزارش کامل این برنامه را در ادامه مطلب بخوانید…
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

به نام خالق کوهها
پیرو فراخوان کانون کوهنوردان کردستان جهت برگزاری نوزدهمین گردهمایی و برنامه فصلی، پنج نفر از کوهنوردان هیئت و گروه کوهنوردی قاجر قروه در این برنامه شرکت کردند. این برنامه در منطقه “چهل چشمه” دیواندره برگزار شد و گروههای مختلفی از تهران، گیلان و کردستان و هیمالیانوردانی چون حمید دهقان و عارف گرانمایه (فاتحین اورست) در آن شرکت نمودند. این برنامه به مناسبت سالگرد صعود حمید دهقان به اورست در دو روز برگزار شد و حدود ۲۷۰ نفر از کوهنوردان در این برنامه شرکت کردند. تیم قروه روز پنج شنبه به سنندج عزیمت نموده و در میدان کوهنورد محل تجمع کوهنوردان شرکت کننده حاضر شدیم. پس از هماهنگی های نهایی کلیه تیمها توسط شانزده دستگاه مینی بوس به سمت دیواندره حرکت نمودیم و در ورودی شهر دیواندره مورد استقبال شهرداری این شهر قرار گرفتیم. مسیر را به سمت روستای “بست” ادامه داده و ساعت ۱۸:۳۰ به قرارگاه “چهل چشمه ” رسیدیم. پس از برپایی چادرها نفرات گرد هم آمده و توسط سرپرست و عوامل اجرایی برنامه مورد استقبال قرار گرفتیم و از برخی از پیش کسوتان و کوهنوردان شفاها تجلیل شد و از طرف گروه کوهنوردی قاجر یک لوح یادبود برای قدردانی از زحمات کانون کوهنوردان کردستان توسط سرپرست تیم  به آقای صلاح حقیقیان سرپرست کانون کوهنوردان اهدا شد. بعد از سخنرانی پیش کسوتان و عوامل اجرایی، برنامه زمانبندی جهت صعود روز بعد اعلام شد و نفرات به چادرهایشان برگشتند. بعد از صرف شام شبی آرام و زیبا را در دامان طبیعت محسورکننده “چهل چشمه” به صبح رساندیم. 
ساعت ۴:۲۰ از خواب بیدار شدیم و پس از صرف صبحانه ای مختصر همه ی تیمها چادرها را جمع نموده و با کوله سبک به سمت قله رهسپار شدیم. صعود در تاریکی شب در امتداد دره ای صورت میگرفت که صدای آب رودخانه نوازش دهنده روح و جان بود. ساعت هفت و نیم پس از سپری کردن بخشی از مسیر به محل مناسبی برای صرف صبحانه رسیدیم. پوشش گیاهی متراکم و متنوع “چهل چشمه” زیبایی خیره کننده ای داشت و خستگی را از تن میزدود. پس از صرف صبحانه در امتداد دره به سمت بالا حرکت کردیم و در بین راه به اولین آبشار مسیر رسیدیم که فوق العاده زیبا و تماشایی بود. نفرات در یک ستون منظم حرکت میکردند و مسئولین اجرایی نیز با هم در ارتباط بودند و همه چیز با نظم خاصی پیش میرفت. پس از آبشار مسیر وارد یک شیب تند میشد که به آبشار دوم و میدانچه انتهایی میرسید. به میدانچه رسیدیم و پس از لختی استراحت به سمت چشمه “کانی چاو ره ش” ** حرکت نموده و پس از چند دقیقه به آنجا رسیدیم. به دستور سرپرست برنامه نفرات با کوله های سبک به سمت بالا حرکت کردند در حالی که بعضی از نفرات همانجا ماندند و از ادامه مسیر منصرف شدند. پس از چند دقیقه حرکت سرپرست از من و دو نفر دیگر از کوهنوردان خواست که در جلو تیم حرکت کرده و مسیر را در قسمتهای برفی برفکوبی و آماده کنیم. زودتر از تیم به سمت بالا حرکت کرده و مسیر را زیر قله و انتهای قسمت برفی ادامه دادیم و منتظر تیم نشستیم. تیم که به زیر قله رسید با آنها ادامه دادیم. نفرات تیم ما (قاجر قروه) به یاد سامان عزیزاز صعود و ایستادن بر روی قله امتناع کردیم و تا بیست متری قله صعود نمودیم  زیر قله توقف کردیم و یاد سامان عزیز را گرامی داشتیم. تیم به حرکت خود ادامه داد و بر روی قله چند دقیقه ای استراحت کردند و سپس همگی به سمت پایین سرازیر شدیم. به میدانچه رسیده و نهار را صرف نمودیم. هوای دلپذیری همراه با باد ملایم لذت برنامه را دوچندان میکرد. نفرات در یک ستون منظم از طریق یال به سمت پایین سرازیر شدیم و پس از طی مسافتی نسبتا طولانی اما بینهایت زیبا به قرارگاه رسیدیم. وسایل را جمع کرده و پس از خاتمه برنامه  ساعت ۱۸ به سمت قروه حرکت کردیم و ساعت ۲۱:۱۵ به قروه رسیدیم. در خاتمه ازکانون کوهنوردان کردستان و تمامی عوامل اجرایی برنامه کمال سپاسگذاری و تشکر دارم و سربلندی و موفقیت در زندگی را برایشان آرزومندم.
نفرات تیم قروه: خانم مهشید الماسی، علی مقیمی، سردار عبدی، علی الیاسی و محمد ظاهری(سرپرست و گزارشگر)  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *