حادثه‌ی تلخ در آناپورنا
۷:۵۰طبق اخبار ارسالی محلی از نپال تیبور هورواث (Tibor Horvath) عضو تیم اعزامی مجارستان به آناپورنا روز شنبه ۱۶ اردیبهشت توسط یک بهمن یخی مهلک جان خود را از دست داد! این خبر توسط Szabolcs Vincze مسئول رسانه تیم و همچنین توسط  MTI “آژانس خبری مجارستان” نیز منتشر شده است. 
روز شنبه ۵ می (۱۶ اردیبهشت) Tibor Horvath که در کمپ ۳ (۶۸۰۰ متر) بود تصمیم به بازگشت به کمپ های پایین می گیرد و در مسیر خطرناک کمپ ۳ به کمپ ۲ با تماس با بیس کمپ گفته که در شرایطی با وضعیت دید نامناسب و برف تازه و عمیق به راه خود به طرف کمپ ۲ ادامه می دهد و حتی گفته بود که بخشی از طناب ثابتی که اخیرا کار کذاشته شده بود نیز در مسیر نیست. اما به هر حال درباره ادامه مسیرش به کمپ پایین تر خوش بین بود.
تصویر برگرفته از سایت شخصی Tibor Horvath
بعد از این تماس او به کمپ ۲ نرسید و دیگر از بیسیم خود استفاده نکرد. مسیر یاد شده امروز جستجو شد اما خبری از او نبود. نتیجه واضح این است که او توسط بهمن پایین کشیده شده و زیر برف ها دفن شده.  تیم مجارستان عمیقا به خاطر از دست دادن دوست و همنورد خود شوکه شده است. دیگر کوه‌نورد حاضر در کمپ ۴ (Zsolt Eross  که قبلا پای راستش را در یک حادثه از زیر زانو از دست داده است) در حال بازگشت به کمپ های پایین تر است.
برگرفته از وبلاگ: Sulduz Club منبع: ExplorersWeb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.