سنگنوردی در زرده سنگر
۴ نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر روز جمعه ۱۵ اردیبهشت، طبق برنامه زمانبندی شش ماهه اول ۱۳۹۱ بر روی دیواره زرده سنگر تمرین سنگنوردی نمودند.
گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانید…

گزارش برنامه سنگنوردی در زرده سنگر
روز جمعه ۱۵ اردیبهشت ساعت ۶:۴۰ از محل چهارراه مدرس توسط آقای ظاهری(پدر سرپرست برنامه) به سمت روستای سنگین آباد حرکت کردیم.  ساعت ۷ به ابتدای روستا رسیده و از آنجا به طرف دیواره زرده سنگر به راه افتادیم . بعد از عبور از روستا، باد ملایمی مشغول وزیدن بود که هرچه پیش می رفتیم به شدت آن افزوده می شد ولی طبیعت به حدی زیبا شده بوده که همگی محو تماشای مناظر اطراف شده بودیم تا اینکه ساعت ۷:۴۵ به  زیر دیواره زرده سنگر ،رسیدیم. بعد از صرف صبحانه ۲ نفر از اعضا هارنس  پوشیده و یک طول از مسیر قاجر را همگی صعود نمودیم البته گاهی شدت باد باعث می شد که به صخره بچسبیم که در غیر اینصورت کنترل از دست خارج می شد.
 هر لحظه به تراکم ابرها افزوده می شد و گاهی هم  صدای رعدی به گوش می رسید در نتیجه تصمیم گرفتیم تا بارندگی شروع نشده  مسیر چکاوک (پرندگانی که در کلاهکهای مسیر لانه درست کرده اند) را صعود کنیم . این مسیری است که  بصورت منفی می باشد و باید آن را بصورت مصنوعی رد کرد سپس طول دومش را می توان طبیعی رد نمود. شروع به کار کردیم که دقایقی هم رگبار شدید با باران کمی خیسمان کرد بعد از صعود آن مسیر هم در ساعت ۱۵:۴۵ دقیقه وسایلها را جمع کرده و بطرف قروه براه افتادیم.
گزارشگر: شهرام نعمتیتاریخ اجرای برنامه: ۱۵ اردیبهشت
شرکت کنندگان آقا: کامیل حسینی ، علی الیاسی ، شهرام نعمتی ، محمد ظاهری(سرپرست)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *