اخبار کوهنوردان ایرانی در هیمالیا

دائولاگیری
طی آخرین اخبار دریافتی از نپال و تماس تلفنی با آقای مهدی عمیدی در شامگاه دوشنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۳۹۱، ایشان اظهار داشتند آقای نیما افسایی یکی از اعضای تیم اعزامی به قله دائولاگیری به علت حادثه در کمپ اصلی متاسفانه دچار شکستگی انگشت وسط دست راست گردید و از صعود باز ماند. وی جهت درمان به کاتماندو انتقال یافته است و قرار است به ایران عزیمت نماید.  

طبق گفته آقای عمیدی بارش برف در بیس کمپ همچنان ادامه داشته و در صورت مساعد شدن هوا تیم صبح روز سه شنبه صعود خود را جهت رسیدن به کمپ یک آغاز می نماید

منبع : سایت شرکت سرزمین خورشید

پروانه کاظمی به کمپ یک اورست صعود کرد
با تماس تلفنی که مسئول باشگاه امروز (۹۱/۱/۲۳) با خانم کاظمی داشتند، مطلع شدیم ایشان دو روز قبل به عنوان اولین نفرات تا کمپ یک قله اورست در ارتفاع حدود ۶۱۰۰ متری صعود کرده و به کمپ اصلی بازگشته‌اند.
به گفته خانم کاظمی حدود ۵۰ تیم از اقصی نقاط جهان در حال آماده شدن جهت صعود به بام دنیا (قله اورست) هستند. در چند روز آینده، بعد از آماده شدن کمپ یک و دو و به جا آوردن مراسم مذهبی بودائی که برای شرپای منطقه (کوهنوردان نپالی) بسیار مهم است، کار صعود تیم‌ها به طور جدی آغاز خواهد شد.
ایشان همچنین خاطرنشان کردند دیگر کوهنوردان ایرانی (آقایان رضا شهلایی و دکتر مردان‌پور، از کرمانشاه و حسین بهمنیار از خراسان شمالی) هنوز به کمپ اصلی نرسیده‌اند.

منبع : سایت باشگاه اسپیلت

آناپورنا
تمام اعضا تیم بین المللی که قیچی ساز نیز عضو آن می باشد پس از برقراری کمپ ۳ در بیس کمپ منتظر هوای مساعد جهت صعود به قله می باشند بهترین منبع برای پیگیری اخبار آناپورنا صفحه فیس بوک همنورد ترک عظیم ، تونج فیندیک می باشد.

منبع: باشگاه کوهنوردی آلپ تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *