پیش‌خوان هیمالیا

«سید حسین صالحی» در راه اسکی کوهستان به «ماناسلو»
به گزارش ارسالی از سوی «سید حسین صالحی»:  وی که در عرصه‌ی ”اسکی کوهستان” فعال است قرار است طی برنامه‌ای مرتبط با همین رشته، به قله‌ی ۸۱۶۳ متری «ماناسلو» صعود کند … نام او در لیست اعلامی اخیر فدراسیون جهت اخذ مجوز شورای برون مرزی نیز معرفی شده است.

«فرخنده صادق» در راه «ماناسلو»
به گزارش پایگاه خبری فدراسیون: «فرخنده صادق» یکی از دو بانوی کوه‌نورد ایرانی صعود کننده به قله اورست در سال ۸۴ نیز در راه صعود به «ماناسلو» عازم نپال شده است … نام وی نیز در لیست معرفی شده‌ی فدراسیون جهت اخذ مجوز شورای برون مرزی اعلام شده بود.

«محمود شعاعی» در راه «ماکالو»
گفتنی‌ست: بر اساس اعلام پایگاه خبری فدراسیون: «محمود شعاعی» نیز که پیش‌تر عازم نپال شده بود، قصد صعود به «ماکالو» را دارد … نام وی نیز در لیست اسامی معرفی شده به وزارت ورزش و جوانان جهت اخذ مجوز شورای برون مرزی اعلام شده بود.

«هاشمی و «معانی» نیز به راهیان «ماکالو» پیوستند
«سید محمود هاشمی» و «ایرج معانی» نیز که نامشان در لیست مجوز شورای برون مرزی آمده بود‎ به راهیان «ماکالو» از جمله همسفر همیشگی‌شان «دکتر بهپور» پیوستند … این سه نفر در یادداشتی تلاش خود را این گونه توصیف کرده‌اند:
“ما دوباره می رویم ، نه به این خیال که بزرگیم ؛ بلکه به این نیت که بفهمیم بزرگانی چون : جلال ، حمید، اقبال ،محمد،حسن ، رضا ، مهدی و…. چطور توانستند! … شاید بتوانیم قدمی جلوتر و بالاتر برویم … برای اینکه جزء کسانی نباشیم که بدون اینکه چیزی بدانند و تجربه ای داشته باشند راجع به همه چیز نظر می‌دهند . به این نیت که کمی افق دید خود را باز تر کنیم شاید مثل کسانی نباشیم که همه دنیا شان فقط همان چند سانتیمتر جلو چشمانشان است و دیگر هیچ!“

 «پروانه کاظمی» در راه صعود به «اورست»
به گزارش ارسالی از سوی «ذبیح‌الله حمیدی»  مدیر باشگاه کوه‌نوردی اسپیلت: «پروانه کاظمی» از بانوان هیمالیانورد کشورمان ۱۷ فرودین ماه وارد بیس کمپ «اورست» شد.
بنا به این گزارش: وی در تلاشی مستقل قصد دارد طی برنامه‌ای که دو ماه به طول می‌انجامد قله «اورست» را صعود کند.

منبع: کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *