پخش آزمایشی شبکه ورزش آغاز شد

پخش آزمایشی شبکه ورزش سیما به عنوان پنجمین شبکه دیجیتال کشور مقارن سال نو آغاز شد و می توان از طریق گیرنده های دیجیتال، فرکانس ۵۷۸ مگاهرتز (کانال ۳۴) این شبکه را دریافت کرد.
پخش رسمی شبکه ورزش که با فعال سازی بسته سوم ظرفیتی پخش دیجیتال (TS۳) در صدا و سیما میسر می شود، به صورت دیجیتال خواهد بود و بعد از شبکه برون مرزی هیسپان تی وی، دومین شبکه تلویزیونی ایران است که به صورت ‘اچ دی (HD)’ پخش می شود.
این شبکه تخصصی فعالیت آزمایشی خود را ابتدا با ۶ ساعت برنامه در روز و پخش مستند المپیک، تاریخچه مسابقات جام جهانی، مستندهای آموزشی در زمینه ورزش و پوشش برخی مسابقات آغاز کرده است.
شبکه ورزش پنجمین شبکه دیجیتال در کشور است و پیش از آن شبکه های مستند، شما، بازار و نمایش به صورت دیجتال راه اندازی شدند و دریافت این شبکه ها تنها در صورت داشتن دستگاه های گیرنده دیجیتال (ست آپ باکس Set up box) امکانپذیر است.
‘فرشاد صادقی’ مدیر شبکه ورزش سیما است که در کارنامه خود تهیه کنندگی برنامه های ورزشی از جمله با جام جهانی ۲۰۰۲، گزارش ورزشی، دایره طلایی، مجله باشگاه های اروپایی و مجله باشگاه های آسیایی را ثبت کرده است.
شبکه ورزش زیر نظر معاونت سیمای سازمان صدا و سیما اداره می شود.

منبع: افکار نیوز – برداشت از کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *