گزارش فعالیت های انجام شده در آبشار و شیب یخی سنگین آباد در زمستان ۹۰
 از آغاز فصل سرمای سال ۹۰ تعدادی از اعضای هیئت و گروه قاجرتقریبا همه تعطیلات هفته را به کار صعود و ایجاد یا ترمیم قسمت عمودی و شیب خفته آبشار (واقع در روستای سنگین آباد قروه) پرداختند.

ابتدا شیب خفته مسیر آماده ، سپس قسمت عمود آن نیز ایجاد شد.( نحوه ایجاد این شیب خفته و عمودی در آرشیو سایت قاجر تاریخ ۲۹ دی ماه ۹۰ موجود می باشد) 
هدف از این کار اولا آموزش و تمرین حرکت در شیب های یخی سپس صعود بر روی آبشار یخی بود. با این کار کوهنوردان به تکنیک های حرکت بر روی یخ تسلط بیشتری پیدا می کردند. در ثانی انگیزه ای برای علاقه مندان به یخنوردی و درای تولینگ شد تا بتوانند کار یخنوردی و صعود بر روی آبشارها و یخچال های مختلف کشور را امتحان کنند.
این مجموعه تنها آبشار یخی مصنوعی در استان کردستان می باشد. به امید آنکه عزیزان هم استانی تلاش و تمرینی بر روی این شیب یخی داشته باشند.
بقیه گزارش را در ادامه مطلب بخوانید..

رحمان مرادیانی

به دلیل نوپا بودن این کار، شهرستان قروه و استان هنوز قادر به برگزاری مسابقه یخ نوردی در این آبشار نبوده اما امیدواریم به کمک همه همنوردان عزیز بتوانیم در سال ۱۳۹۱ ، مساحت این مجموعه را بیشتر و مسابقه یخنوردی را بر روی این مجموعه برگزار کنیم.

شیب خفته ودیواره عمودی ( رحمان مرادیانی)

در طول این فصل و در مجموع ۱۷ نفربه دفعات مختلف بر روی شیب و آبشار یخی به صعود پرداختند و ۱۵ نفر دیگر هم از این مجموعه بازدید نمودند. دو نفر از دیگر شهرهای استان نیز جهت صعود و بازدید به این آبشار آمدند.
  برای اولین بار دو نفر از بانوان گروه قاجر  چندین مرتبه بر روی شیب خفته و قسمت عمودی، تمرین و صعود نمودند.
 5 نفر از بانوان هم در برنامه ها بازدید از آبشار شرکت کردند.

لیلا صالحی

با تشکر از آقای رحمان مرادیانی که بیشترین وقت و انرژی را جهت ایجاد این آبشار مصنوعی گذاشتند تا افراد علاقمند به یخنوردی بتوانند از این ورزش استفاده کافی را ببرند. 

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

چند تصویر از فعالیتهای یخنوردی


پدرام نعمتی

لیلا خالدیان

رحمان مرادیانی

شهرام نعمتی
رحمان مرادیانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *